Projekte të përbashkëta, Rotary Club Haifa dhe Rotary Club Prishtina International nënshkruajnë marrëveshjen

Rotary Club Haifa (Izrael) dhe Rotary Club Prishtina International (Kosovë) do të vijojnë zyrtarisht me projektet e tyre të bashkëpunimit. Marrëveshja për Rotary Club Haifa u nënshkrua nga presidenti Menachem Getz, ndërsa për Rotary Club Prishtina International nga presidenti Arben Hoti.


Rotary Club Haifa (Izrael) dhe Rotary Club Prishtina International (Kosovë) do të vijojnë zyrtarisht me projektet e tyre të bashkëpunimit në fushën e shkëmbimit të eksperiencave në çështjet e Arsimit, menaxhimit të ujërave dhe ndërgjegjësimit të publikut, si dhe pjesëmarrje në projektet e përbashkëta humanitare.

Palët nënshkruan midis tyre, më 26 maj 2020, një “Letter of Intent” (Letër qëllimi) si dhe “Twin Club” (Binjakëzim klubesh)

 

Rotary Club Haifa ka nënshkruar marrëveshjen me Rotary Club të qytetit të Prishtinës, datë 26 Qershor, duke vendosur nje bashkepunim të ri me njëra-tjetrën me qëllim promovimin e bizneseve dhe projekteve në fushën e edukimit, menaxhimit të ujërave, shkëmbimit kulturor etj.” Thuhet në njoftimin e Ambasadës Shqiptare në Izrael.

Marrëveshja për Rotary Club Haifa u nënshkrua nga presidenti Menachem Getz, ndërsa për Rotary Club Prishtina International nga presidenti Arben Hoti.

 

Rotary Club Haifa ka nënshkruar marrëveshjen me Rotary Club të qytetit të Prishtinës Datë 26 Qershor, duke vendosur nje…

Posted by Ambasada Izrael on Monday, June 29, 2020

 

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli lëshon me sukses satelitin e ri spiun për të monitoruar armiqtë

Ministria e Mbrojtjes e Izraelit ka njoftuar për nisjen e suksesshme të një sateliti të ri spiun, i cili do…

SHQIPËRI

“The Jerusalem Post”: Shqipëria nderon vendasit që shpëtuan hebrenjtë gjatë Holokaustit me një Memorial

Gazeta e madhe izraelite "The Jerusalem Post" shkruan për Memorialian e Holokaustit të inauguruar pak ditë më parë në Tiranë:…

KOSOVA

Kosova thellon bashkëpunimin me Izraelin, ministrja Haradinaj pret ambasadoren Alona Fisher-Kamm

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla priti sot në Prishtinë Ambasadoren e Izraelit me mision në Beograd, Alona Fisher-Kamm.

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Gendler: Shqipëria po dëshmon vlerat e saj edhe në kohën e koronavirusit

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për gazetarin Genc Mlloja të gazetës shqiptare në gjuhën…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Izraeli lëshon me sukses satelitin e ri spiun për të monitoruar armiqtë

Ministria e Mbrojtjes e Izraelit ka njoftuar për nisjen e suksesshme të një sateliti të ri spiun, i cili do…