Izraeli heq kufizimet lidhur me fluturimet në Aeroportin “Ben Gurion”

Qeveria izraelite vendos heqjen e kufizimeve mbi fluturimet ne Aeroportin Ben Gurion! Lajmin e bëri të ditur Ambasada e Shqipërisë në Izrael, përmes një njoftimi në Facebook.


Qeveria izraelite vendos heqjen e kufizimeve mbi fluturimet ne Aeroportin Ben Gurion! Lajmin e bëri të ditur Ambasada e Shqipërisë në Izrael, përmes një njoftimi në Facebook.

Postimi i plotë:

Njoftim!

Qeveria izraelite vendos heqjen e kufizimeve mbi fluturimet ne Aeroportin Ben Gurion!

Duke filluar nga dita e sotme, 16 Tetor 2020, hiqen kufizimet e vendosura nga shteti i Izraelit lidhur me fluturimet ne Aeroportin Ben Gurion.

Qytetaret izraelite apo te huaj, te cilet jane te pajisur me leje qendrimi ne Izrael, lejohen te udhetojne ne drejtim te shtetit te Izraelit, dhe ne varesi te vendit te origjines nga kane udhetuar “zonat e kuqe”, do te vendosen ne karantine per 14 dite.

***

Government lifts ban on outgoing flights for citizens!

Israel announced Thursday that it was lifting an unpopular ban on citizens flying out of the country, in an initial easing of the nationwide coronavirus lockdown.

“As of Friday, October 16, 2020, the emergency ordinance restricting entry to the airport for those who have not met the defined criteria will be canceled,” a government statement said.

The government has since allowed access to flights only to those who had bought their tickets prior to September 25.
Israelis and foreigners with a residency visa are allowed to fly into the country, but those landing from so-called “red countries” — those with high coronavirus rates — must observe a 14-day quarantine.

Njoftim!
Qeveria izraelite vendos heqjen e kufizimeve mbi fluturimet ne Aeroportin Ben Gurion!

Duke filluar nga dita e…

Posted by Ambasada Izrael on Friday, October 16, 2020

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Donald Trump pajton Sudanin me Izraelin. Netanyahu: Faleminderit President!

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi sot se Sudani do të fillojë të normalizojë lidhjet me Izraelin, duke e bërë atë…

SHQIPËRI

Kastriot Kotoni: Hebrenjtë në Shqipërinë e Besës!

Rasti më unikal ku hebrenjtë u mbrojtën gjatë viteve të Holokaustit ishte Shqipëria, jo vetëm për faktin se mbrojti hebrenjtë,…

KOSOVA

Kosova dhe Izraeli diskutojnë për detajet e vendosjes së Marrëdhënieve Diplomatike

Të dyja palët diskutuan edhe aspektet teknike-logjistike për aranzhimin e vizitës së parë zyrtare në Shtetin e Izraelit të delegacionit…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Së shpejti Izraeli hap ambasadën në Prishtinë

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, ka folur në një intervistë të posaçme për Vizion Plus, për njohjen…

MILIARDERËT

“Djemtë e artë”, katër hebrenj në dhjetë më të pasurit e botës

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, kryeson listën hebreje me një vlerë neto prej 85 miliardë dollarësh, i ndjekur nga gjiganti…

SPYZONE

Shefi i Mossad, Yossi Cohen: Jemi në kontakt me shumë vende në Lindjen e Mesme

Shefi i Mossad, Yossi Cohen, tha gjatë një intervistë për televizionin publik izraelit, KAN: "Ne jemi në kontakt me shumë…