Festat e fundvitit, ambasada e Izraelit ndihma për familjet e Qarrishtës

Përfaqësues të Ambasadës së Izraelit në Shqipëri zhvilluan një vizitë në fshatin Qarrishte të Librazhdit, ku gjetën strehim dhe shpëtim 26 hebrenj gjatë Luftës së Dytë Botërore.


Përfaqësues të Ambasadës së Izraelit në Shqipëri zhvilluan një vizitë në fshatin Qarrishtë të Librazhdit, ku gjetën strehim dhe shpëtim 26 hebrenj gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Gjithashtu, ambasada izraelite në vigjilje të festave të fundvitit iu dha familjeve ndihma dhe dhurata.

Perfaqesues te Ambasades se Izraelit ne Tirane, zhvilluan nje vizite ne fshatin Qarrishte te Librazhdit, fshat i cili ka strehuar shume familje hebreje. Ne shenje mirenjohje dhe ne vigjilje te festave te fundvitit Ambasada ju dha familjeve ndihma dhe dhurata.🇦🇱🇮🇱”, shkruan ambasada e Izraelit në një njoftim të sajin në rrjetet sociale.

Perfaqesues te Ambasades se Izraelit ne Tirane, zhvilluan nje vizite ne fshatin Qarrishte te Librazhdit.l, fshat i cili…

Posted by Izraeli ne Shqiperi on Thursday, December 24, 2020

IZRAEL

Shpresë nga Izraeli, vaksinimi jep efekt: Zvogëlohet me 50% transmetueshmëria e virusit

Një “rreze shprese” nga Izraeli! Vendi është bërë model sa i përket shpejtësisë së vaksinimeve në të gjithë botën. Duket…

SHQIPËRI

Akademia e Shkencave e Shqipërisë miraton Përkufizimin Universal të Antisemitizmit

Institucioni ka promovuar historikisht studimin e Holokaustit dhe mësimet e tij; si i tillë, miratimi i përkufizimit të punës së…

KOSOVA

Ka studiuar në Izrael, Qëndrim Shkodra, fitues i çmimit “Ekonomistë të Rinj” nga Banka Qendrore e Kosovës

Në konferencën e fundvitit të mbajtur nga Banka Qendrore e Kosovës (BQK), Guvernatori Fehmi Mehmeti ndau edhe çmimin për “Ekonomistë…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler: Ja përfitimet e Shqipërisë nga Forumi i Antisemitizmit!

Rezoluta per Anti-semitizmin, flet për televizionin informativ Fax News, Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler

MILIARDERËT

Sheldon Adelson: Luftëtari

Në një jetë mahnitëse që zgjati gati nëntë dekada, Sheldon Adelson u ngrit nga varfëria e epokës së depresionit për…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

150 milionë euro kontratë, Izraeli furnizon Sllovakinë me sisteme moderne radarësh

Izraeli do të dorëzojë 17 sisteme radarësh të prodhuara nga Israel Aerospace Industries (IAI), tek Ministria Sllovake e Mbrojtjes në…