Canaj takon avokatin Bressel: Konsulencë ligjore izraelite për markat dhe pronësinë intelektuale në Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj u takua me avokatin e njohur izraelit, Dr. Eyal Bresel, themeluesin dhe CEO i “Eyal Bressler & Co.”,


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj u takua me avokatin e njohur izraelit, Dr.Eyal Bresel, themeluesin dhe CEO i “Eyal Bressler & Co.”, me të cilin bisedoi në lidhje me mundësinë e futjes së shërbimeve juridike, pronës intelektuale, aplikimet e patentave dhe markave, përmes institucioneve private dhe qeveritare në tregun shqiptar

Avokati i Patentave dhe Avokati pranë Ligjit Ofron shërbime juridike

“Kënaqësi të takohesha me avokatin, Dr.Eyal Bresel, Avokati i Patentave dhe Avokati pranë Ligjit Ofron shërbime juridike, pronës intelektuale me përvojë të gjerë në aplikimet e patentave dhe markave. Z. Bresler tregoi interes në futjen e këtyre shërbimeve përmes institucioneve private dhe qeveritare në tregun shqiptar”, shkruan ambasada shqiptare në Izrael në Twitter.

Firma “Eyal Bressler & Co.” është renditur nga udhëzuesit ligjorë ndërkombëtarë ndër 500 firmat ligjore më të mira në botë, dhe si një kompani ligjore izraelite në fushën e drejtësisë me disa nga avokatët më të shquar në Izrael.

Kompania përfaqëson korporatat private dhe publike, universitetet dhe institutet kërkimore, si dhe IT, bioteknologji dhe kompani fillestare aktive në të gjithë spektrin e industrive të teknologjisë së lartë dhe të teknologjisë së ulët.

IZRAEL

Izraeli refuzon ofertën për armëpushim nga Hamasi, intesifikohen sulmet ndaj Gazës

Kryeministri i Izraelit informon kabinetin e sigurisë se ai ka hedhur poshtë propozimin për armëpushim në 'bazë të ndërsjellë' të…

SHQIPËRI

Ambasadori i Izraelit dhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve shtrojnë Iftar në Tiranë

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipërim Noah Gendler kanë organizuar një iftar për mbrëmjen…

KOSOVA

Dr. Sylë Ukshini: Dy paralele nëpër në histori: Kosova dhe Izraeli

Kosova dhe Izraeli jane shume larg njera nga tjera, por ne historine e popujve te ketyre dy vendeve ka shume…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli i gatshëm të ndihmojë Shqipërinë në procesin e vaksinimit

Në një intervistë për MCN, ambasadori Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler u ndal edhe tek çështjet e politikës së…

MILIARDERËT

Themeluesit hebrenj të Google shtuan 14 miliardë dollarë në vetëm 24 orë

Larry Page dhe Sergey Brin, bashkëthemelues të Google, e bënë veten 14 miliard dollarë më të pasur në më pak…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Izraeli fillon stërvitjen ushtarake më të madhe në historinë e tij

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit filluan një stërvitje lufte njëmujore të Dielën - më e madhja në historinë e saj…