Rabini Shmuel Rabinowitz pret ambasadoren Demiri: Vizitorët nga Kosova janë të mirëserardhur!

Me ftesë të Rabinit Shmuel Rabinowitz (Rabbi of the Western Wall and Holy Sites), ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Murin e Lutjeve dhe Jeruzaelem, kreyqyteti i Izraelit.


Me ftesë të Rabinit Shmuel Rabinowitz (Rabbi of the Western Wall and Holy Sites), ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Murin e Lutjeve dhe Jeruzaelem, kreyqyteti i Izraelit.

Rabini Shmuel Rabinowitz e njohur diplomaten kosovare me origjinë hebreje me historinë e Murit të Lutjeve, i njohur zyrtarisht me emrin Muri Perëndimor, një mur i shenjtë për hebrenjtë, por edhe pjesë protokollit të vizitës nga personalitet më të larta botërore që vizitojnë Izraelin.

“Rabini Shmuel Rabinowitz uroi Kosovën për vendosjen e ambasadës së saj në Jeruzalem. Presim sa më shum♪”, tha Demiri për gazetën “Izraeli Sot”.

“Presim sa më shumë vizitorë nga Kosova”, tha rabini ambasadores Demiri.

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Izrael

Izraeli ndan një milion vaksina kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez

Izraeli do të ndajë të paktën një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez, në kuadër të marrëveshjes…

Shqipëri

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Kosove

“Smart Cities”, Ines Demiri bisedime me Universitetin Bar-Ilan: Sjellim teknologjinë izraelite në Kosovë!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Universitetin Bar-Ilan, në Ramat Gan, Izrael.

OPED

A po e humb Izraeli luftën kundër antisemitizmit global?

Ndërsa vendet si Shqipëria kanë një histori të njohur të strehimit për Popullin Hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Deri…

Bota

Biden uron Bennett: SHBA dhe Izraeli miq të përjetshëm!

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, përgëzon Kryeministrin Naftali Bennett dhe thotë se ai mezi pret që të punojë me të.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, detajet e panjohura të operacioneve që mahnitën shërbimet inteligjente

Ditë pasi dha dorëheqjen, Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit, rolin e…