Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, merr pjesë në pritjen e Ditës Kombëtare të Sllovenisë

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen dhe ekspozitën “The Future of Living” (“E Ardhmja e të Jetuarit”) me rastin e Ditës Kombëtare të Sllovenisë.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen dhe ekspozitën “The Future of Living” (“E Ardhmja e të Jetuarit”) me rastin e Ditës Kombëtare të Sllovenisë.

“Me znj. Andreja Purkart Martinez, Ambasadore e Republikës së Sllovenisë në Shtetin e Izraelit, në pritjen dhe ekspozitën “The Future of Living” (“E Ardhmja e të Jetuarit”) me rastin e Ditës Kombëtare të Sllovenisë. E mirëpres thellimin e mëtejmë të marrëdhënieve tona të shkëlqyera këtu në Izrael. 🇽🇰🇸🇮🇮🇱”, shkruan ambasadorja Demiri në Facebook.

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Izrael

Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një "rrezik për paqen botërore"

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Bota

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.