AlbaQeramika, përjeto inovacionin dhe teknologjinë në shtëpinë tuaj!

Sallonet e ALBAQERAMIKES dallohen për një elegancë të veçantë, ambient mikpritës dhe një gamë të gjerë produktesh për çdo konsumator.


“AlbaQeramika, përjeto inovacionin në shtëpinë tuaj!”. Kjo është motoja e kompanisë së mirënjohur ALBAQERAMIKA, dhe themeluar në qytetin e Pejës në vitin 1993 nga Sejfullah Deçani.

Në fillimet e saj veprimtari kryesore kompania kishte tregtinë me pllaka të qeramikës, ndërkohë që në vitin 1997 filloi edhe me prodhimin e vaskave dhe lavamanëve të polimermerit.

Duke pasur si frymëzim inovacionin në ofertën ndaj klientëve, ALBAQERAMIKA arriti të vendosë partneritet me disa nga prodhuesit më të njohur të produkteve të qeramikës nga Italia dhe Spanja. Kjo i ka mundësuar që t’i ofrojë klientit trendet më të reja botërore të produkteve të qeramikës dhe të krijojë një besim të palëkundshëm në tregun kosovar.

Në vitin 2005, me synimin që të shtrijë aktivitetin edhe në pjesë të tjera të Kosovës, ALBAQERAMIKA hapi sallonin e saj në kryeqytet.

Në vazhdën e këtij vizioni, në vitin 2013 hapi sallonin edhe në qytetin e Prizrenit, duke arritur tanimë të ofrojë produktet e saj në tri qendrat më të mëdha të Kosovës

Sallonet e ALBAQERAMIKES dallohen për një elegancë të veçantë, ambient mikpritës dhe një gamë të gjerë produktesh për çdo konsumator. Në vitin 2016 u hap edhe objekti i ri në qytetin e Pejës, objekt ky që zëvendësojë të vjetrin, i cili ka shërbyer si bazë e suksesshme në fillimet e aktivitetit të kompanisë në këtë qytet.

Kompania sot udhëhiqet nga Valdet dhe Fisnik Deçani, qëllimi kryesor i të cilëve, të përkrahur nga një staf i përkushtuar është avancimi i mëtejmë i kompanisë duke pasur në qendër klientin dhe përmbushjen e kërkesave dhe pritjeve të tij

ALBAQERAMIKA në qendër të misionit të saj ka vendosur përmbushjen e kërkesave të klientit, duke i sjellur atij inovacione dhe trendët më të reja botërore në produktet e qeramikës. Përveç ofertës së produkteve, ALBAQERAMIKA siguron një shërbim të kualitetit të lartë sepse beson fuqishëm në relacione dhe bashkëpunime afatgjata me konsumatorin.

Vizioni i ALBAQERAMIKËS është që të ndërtojë një bazament të fuqishëm në industrinë e qeramikës, bazuar në produkte kualitative, shërbim të nivelit të lartë, dhe një ambient mikpritës, dhe këtë përvojë të mund të replikohet edhe në fusha të tjera në zgjerimin e veprimtarisë afariste.


 

ALBAQERAMIKA që nga themelimi është udhëhequr nga një filozofi që ka vënë konsumatorin në qendër të vëmendjes.

Ne besojmë fuqishëm që lojaliteti i konsumatorit fitohet vetëm duke i sjellë atij produkte cilësore të përcjella me shërbim të sinqertë, gjë që na ka mundësuar rol udhëheqës në treg. Inovacioni me të cilin ne identifikojmë produktet që ofrojmë në treg, udhëhiqet nga kërkesa e konsumatorit, duke bërë që të vendoset një partneritet dhe mirëbesim i ndërsjellë, dëshmitarë të të cilit jemi bashkë çdo ditë.

ÇFARË E BËN TË VEÇANTË ALBAQERAMIKËN?

Albaqeramika synon që të ndërtojë imazhin e saj të bazuar në produktin që ofrojmë, shërbimin që e shoqëron atë, dhe besimin qe e krijojmë të çdo konsumator.

Produkte nga prodhues me renome botërore;
Plotësim i nevojave të klientëve me llojllojshmëri dhe kualitet;
Besim të qëndrueshëm te bashkëpunëtorët afaristë;
Mbulueshmëri sa më të madhe të tregut;
Efikasitet në realizimin final të porosive;
Profesionalizëm, përvojë dhe përkushtim i stafit;
Punë ekipore në planifikim dhe zbatim;
Avancim të përhershëm të stafit me synim arritjen e rezultateve të reja


KONTAKTI

PRISHTINË
+383 (0) 049 206060
+383 (0) 049422772
[email protected]
[email protected]
Kilometri IV, Magjistralja Prishtinë – Ferizaj, 10000 Prishtinë

Maccabi Tel Aviv ofron 1.5 mln euro Rey Manajn

Mediat katalanase bëjne me dije se në drejtim të Barcelonës ka mbërritur një ofertë nga klubi izraelit.

Izrael

Ndërsa kërkesa globale për mikroçipet rritet, gjigantët e teknologjisë i kanë sytë në Izrael

Google, Microsoft, Facebook, Intel dhe Nvidia po krijojnë ose zgjerojnë operacionet e tyre të dizajnit të çipit izraelit.

Shqipëri

Ambasadori Noah Gal Gendler: Universiteti “Luarasi”, model bashkëpunimi me kompani prestigjoze izraelite

Ambasadori Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, vizitoi universitetin “Luarasi” në prag të 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis…

Kosove

Ines Demiri uron Nora Gjakovën: Kosova, Republika e Medaljeve të Arta!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, uroi kampionen olimpike, xhudisten Nora Gjakova, e cila fitoi “Medaljen e Artë” në…

OPED

Fuqia e jashtëzakonshme e ekonomisë izraelite!

Krijimi i tri zyrave të reja të investimeve në Izrael ilustron ndikimin që ka ekonomia izraelite - dhe veçanërisht sektori…

Bota

Këshilltarët e Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve dhe Izraelit: Irani kërcënim për botën!

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Jake Sullivan, u takua me këshilltarin e ardhshëm izraelit të Sigurisë Kombëtare, Eyal Hulata.

Spyzone

Ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: SoftBank beson shumë në teknologjinë e lartë izraelite!

Në fjalimin e tij të parë publik që kur u bë kreu i operacioneve të investimeve të SoftBank në Izrael,…