Demiri takon Roznek: Bashkëpunim biznesesh izraelite me ato kosovare!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në selinë e ambasadës në Jeruzalem Roy Roznek, anëtar i Kryesisë së Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë (FICC).


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në selinë e ambasadës në Jeruzalem Roy Roznek, anëtar i Kryesisë së Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë (FICC).

“Ishte kënaqësi të prisja në takim z. Roy Roznek, anëtar i Kryesisë së Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë (FICC), në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Jerusalem. Z. Roznek u interesua për bashkëpunimin ekonomik me Kosovën, veçanërisht për vendosjen e kontakteve midis FICC dhe Odës Ekonomike të Kosovës. Gjithashtu, z. Roznek shprehu gatishmëri për të kontribuar në lidhjen e bizneseve izraelite me ato kosovare”, shkruan ambasadorja Demiri në rrjetet sociale.

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023