Ines Demiri viziton spitalin izraelit “Shaare Zedek”, që dha ndihmë mjekësore për refugjatët kosovarë në 1999

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, vizitoi Qendrën Mjekësore Shaare Zedek, në Jeruzalem.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, në vazhdën e aktiviteteve për të nxitur bashkëpunimin e ngushtë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit, vizitoi Qendrën Mjekësore Shaare Zedek, në Jerusalem, ku u takua me Dr. Ofer Merin, drejtor i përgjithshëm i këtij spitali dhe kirurg kardiotorak.

Shaare Zedek është qendra më e madhe mjekësore shumëdisiplinare në Jerusalem e cila ofron shërbime të avancuara në shumicën e specialiteteve.

Drejtuesit e spitalit izraelit i dhuruan ambasadores Ines Demiri, një suvenir të çmuar fotografik në shenjë respekti dhe mirënjohjeje për ndihmën mjekësore të Qendrës Mjekësore Shaare Zedek për refugjatët kosovarë më 1999.

“Gjatë vizitës sime në Qendrën Mjekësore Shaare Zedek, në Jerusalem, pata nderin të takoja Dr. Ofer Merin, drejtor i përgjithshëm i këtij spitali dhe kirurg kardiotorak. Shaare Zedek është qendra më e madhe mjekësore shumëdisiplinare në Jerusalem e cila ofron shërbime të avancuara në shumicën e specialiteteve.

Ishte kënaqësi e veçantë të pranoja një suvenir të çmuar fotografik në shenjë respekti dhe mirënjohjeje për ndihmën mjekësore të Qendrës Mjekësore Shaare Zedek për refugjatët kosovarë më 1999.

Me Dr. Merin biseduam për mundësitë për bashkëpunim midis institucioneve shëndetësore kosovare dhe izraelite.🇽🇰🇮🇱”, shkruan ambasadorja e Kosovës në rrjetet sociale.

Maccabi Tel Aviv ofron 1.5 mln euro Rey Manajn

Mediat katalanase bëjne me dije se në drejtim të Barcelonës ka mbërritur një ofertë nga klubi izraelit.

Izrael

Ndërsa kërkesa globale për mikroçipet rritet, gjigantët e teknologjisë i kanë sytë në Izrael

Google, Microsoft, Facebook, Intel dhe Nvidia po krijojnë ose zgjerojnë operacionet e tyre të dizajnit të çipit izraelit.

Shqipëri

Ambasadori Noah Gal Gendler: Universiteti “Luarasi”, model bashkëpunimi me kompani prestigjoze izraelite

Ambasadori Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, vizitoi universitetin “Luarasi” në prag të 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis…

Kosove

Ines Demiri uron Nora Gjakovën: Kosova, Republika e Medaljeve të Arta!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, uroi kampionen olimpike, xhudisten Nora Gjakova, e cila fitoi “Medaljen e Artë” në…

OPED

Fuqia e jashtëzakonshme e ekonomisë izraelite!

Krijimi i tri zyrave të reja të investimeve në Izrael ilustron ndikimin që ka ekonomia izraelite - dhe veçanërisht sektori…

Bota

Këshilltarët e Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve dhe Izraelit: Irani kërcënim për botën!

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Jake Sullivan, u takua me këshilltarin e ardhshëm izraelit të Sigurisë Kombëtare, Eyal Hulata.

Spyzone

Ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: SoftBank beson shumë në teknologjinë e lartë izraelite!

Në fjalimin e tij të parë publik që kur u bë kreu i operacioneve të investimeve të SoftBank në Izrael,…