Ines Demiri takon Gabriel Hayon, President i Institutit Diplomatik

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim pune me Gabriel Hayon, President i Institutit Diplomatik (DI).


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim pune me Gabriel Hayon, President i Institutit Diplomatik (DI).

“Pata një bisedë të shkëlqyer me z. Gabriel Hayon, President i Institutit Diplomatik (DI) në Izrael, në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Jerusalem. Mësova për spektrin e gjerë të aktiviteteve të DI. Diskutuam për mundësitë e bashkëpunimit me institucionet relevante kosovare në fushat e kërkimit në politikën e jashtme, akademisë diplomatike, shërbimeve të ambasadave, shërbimeve të komunitetit, shërbimeve personale, diplomacisë private, aspekteve argëtuese në diplomaci përfshirë ngjarjet kulturore dhe të rrjetëzimisht e kështu me radhë”, shkruan diplomatja kosovare në postimin e saj në Facebook.

Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael, aktivitet unik te Muzeu Historik Kombëtar

Në ditën e pestë të tij, Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael solli një sërë aktivitetesh kulturologjike dhe veprash artistike të jashtëzakonshme te…

Izrael

Popullsia e Izraelit arrin në 9.4 milionë banorë

Popullsia e vendit u rrit me 1.6% gjatë vitit të kaluar, raporton Byroja Qendrore e Statistikave.

Shqipëri

Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael, aktivitet unik te Muzeu Historik Kombëtar

Në ditën e pestë të tij, Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael solli një sërë aktivitetesh kulturologjike dhe veprash artistike të jashtëzakonshme te…

Kosove

E dërguara e Kosovës në Izrael, Ines Demiri hedh sytë pas në “hapin e rëndësishëm dhe emocionues historik”

Një vit pas krijimit të marrëdhënieve zyrtare, Ines Demiri thotë se ambasada e saj synon "të thellojë bashkëpunimin dypalësh midis…

OPED

Kodi i Besës në shpëtimin e Hebrenjve dhe Kodi i Diplomacisë i “Festivalit Kulturor Shqipëri-Izrael”

Fjala e zv.ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme e mbajtur në "Festivaliin Kulturor Shqipëri-Izrael”

Bota

Blinken: Sa më shumë vende arabe ta njohin Izraelin!

Sekretari i Shtetit në SHBA, Antony Blinken bëri thirrje që më shumë vende arabe ta njohin Izraelin.

Spyzone

Këto 5 Armë garantojnë sigurinë e Izraelit

Nga ushtarët te nëndetëset masive, Izraeli ka një forcë luftarake moderne.