Ambasadori Canaj takon Itai Hacham, Kreun e Operacioneve dhe Politikave të Center for Jewish Impact

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Itai Hacham, Kreun e Operacioneve dhe Politikave te Center for Jewish Impact


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Itai Hacham, Kreun e Operacioneve dhe Politikave te Center for Jewish Impact (Qendra e Ndikimit Hebre), në kuadër të përgatitjeve të vizitës së Kreut të Center for Jewish Impact, Robert Singer, në Shqipëri.

“Ambasadori Canaj dhe Itai Hacham, Shefi i Operacioneve dhe Politikës në Center of Jewish Impact, duke ndjekur bashkëpunimin e vazhdueshëm në luftën kundër Antisemitizmit, ishin të lumtur për të diskutuar axhendat në vizitën e ardhshme të Robert Singers dhe bordit të tij në Shqipëri”, shkruan ambasada shqiptare në Twitter.

Edhe Itai Hacham, Kreun e Operacioneve dhe Politikave te Center for Jewish Impact:

“Një kënaqësi takimi me miqtë tanë të ngushtë Ambasador Bardhyl Canaj, Ambasador i Shqipërisë në Izrael dhe Sonila Turshilla, Këshilltare e Ambasadës. Mezi presim të vazhdojmë partneritetin tonë të ngushtë për shumë mundësi të tjera që do të vijnë. 🇮🇱🇦🇱”, shkruan Hacham në Twitter.

Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael, aktivitet unik te Muzeu Historik Kombëtar

Në ditën e pestë të tij, Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael solli një sërë aktivitetesh kulturologjike dhe veprash artistike të jashtëzakonshme te…

Izrael

Popullsia e Izraelit arrin në 9.4 milionë banorë

Popullsia e vendit u rrit me 1.6% gjatë vitit të kaluar, raporton Byroja Qendrore e Statistikave.

Shqipëri

Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael, aktivitet unik te Muzeu Historik Kombëtar

Në ditën e pestë të tij, Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael solli një sërë aktivitetesh kulturologjike dhe veprash artistike të jashtëzakonshme te…

Kosove

E dërguara e Kosovës në Izrael, Ines Demiri hedh sytë pas në “hapin e rëndësishëm dhe emocionues historik”

Një vit pas krijimit të marrëdhënieve zyrtare, Ines Demiri thotë se ambasada e saj synon "të thellojë bashkëpunimin dypalësh midis…

OPED

Kodi i Besës në shpëtimin e Hebrenjve dhe Kodi i Diplomacisë i “Festivalit Kulturor Shqipëri-Izrael”

Fjala e zv.ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme e mbajtur në "Festivaliin Kulturor Shqipëri-Izrael”

Bota

Blinken: Sa më shumë vende arabe ta njohin Izraelin!

Sekretari i Shtetit në SHBA, Antony Blinken bëri thirrje që më shumë vende arabe ta njohin Izraelin.

Spyzone

Këto 5 Armë garantojnë sigurinë e Izraelit

Nga ushtarët te nëndetëset masive, Izraeli ka një forcë luftarake moderne.