Ministri Krasniqi priti në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal z. Elbert Krasniqi ka pritur Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.


Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal z. Elbert Krasniqi ka pritur Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Ministri Krasniqi, e uroi ambasadoren Ziv për detyrën duke theksuar rëndësinë e bashkëpunimit në mes të dy vendeve në fushat me interes të përbashkët.

Gjithashtu, gjatë këtij takimi Ministri Krasniqi, ka njoftuar Ambasadoren Ziv për iniciativat, projektet dhe prioritetet e MAPL duke përfshirë binjakëzimin e Komunave të Kosovës dhe Izrealit si mundësi e bashkëpunimit në fushën e zhvillimit lokal.

Në anën tjetër, Ambasadorja Ziv, ka falemnderuar Ministrin z. Krasniqi, për pritjen duke përmendur rëndësinë e bashkëpunimit në mes të dy vendeve.

Lexo më shumë

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Izrael

Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një "rrezik për paqen botërore"

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Bota

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.