Tamar Ziv paraqet letrat kredenciale, Vjosa Osmani: Izraeli të heqë vizat për Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadorja e parë e shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, Tamar Ziv

Latifi dhe ambasadorja e Izraelit në Kosovë diskutojnë për bashkëpunimin në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, është takuar me ambasadoren e parë të Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Kurti ftohet për vizitë në Izrael nga ambasadorja Tamar Ziv

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është ftuar për vizitë në Izrael nga ambasadorja e këtij vendi në Kosovë, Tamar Ziv.

Kryeparlamentari Konjufca pret ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga këshilltarët, ka pritur sot në takim Ambasadoren e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë të Shtetit të Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Tamar Ziv, ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë

Tamar Ziv do të jetë ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, shkruan gazeta “Jerusalem Post”.