Projekte të përbashkëta Shqipëri-Izrael, ambasadori Noah Gal Gendler takim me Universitetin Europian të Tiranës

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z.Noah Gal Gendler u prit nga drejtues të Universitetit Europian të Tiranës. Një fokus të veçantë zuri edhe lidhja e akademisë me tregun e punës, sidomos bashkëpunimi me kompanitë izraelite në fushën e Teknologjisë së Informacionit.


Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z.Noah Gal Gendler zhvilloi një takim me drejtues të Universitetit Europian të Tiranës, Rektorin Prof. Dr. Tonin Gjuraj, Administratorin Z. Tildi Çadri, Dekanin e Fakultetit te Inxhinierisë, Informatikës dhe Arkitekturës Prof. Dr. Petraq Papajorgji.

Një fokus të veçantë zuri edhe lidhja e akademisë me tregun e punës, sidomos bashkëpunimi me kompanitë izraelite në fushën e Teknologjisë së Informacionit.

“Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Shkëlqesia e tij Z.Noah Gal Gendler u prit sot në një takim zyrtar në UET. Ky takim synon thellimin e bashkëpunimit akademik dhe projekteve të përbashkëta mes Universitetit Europian të Tiranës dhe Institucioneve të arsimit të lartë në Izrael.

💬Një fokus të veçantë zuri edhe lidhja e akademisë me tregun e punës, sidomos bashkëpunimi me kompanitë izraelite në fushën e Teknologjisë së Informacionit.

👉🏼Gjatë takimit, Ambasadori Z.Noah Gal Gendler u prit nga Rektori Prof. Dr. Tonin Gjuraj, Administratori Z. Tildi Çadri, Dekani i Fakultetit te Inxhinierisë, Informatikës dhe Arkitekturës Prof. Dr. Petraq Papajorgji si dhe përfaqësues të Zyrës së Projekteve dhe Ndërkombëtarizimit në UET“, shkruan Universiteti Europian i Tiranës në njoftimin e tij.


Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.