Marrëdhëniet mes Shqipërisë, SHBA dhe Izraelit, Balla pret Presidentin e Komitetit Amerikano-Izraelit të Çështjeve Publike AIPAC, Michael Tuchin

Deputeti socialist Taulant Balla ka pritur sot në një takim Presidentin e Komitetit Amerikano-Izraelit të Çështjeve Publike AIPAC, z. Michael Tuchin.


Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka pritur sot në një takim Presidentin e Komitetit Amerikano-Izraelit të Çështjeve Publike AIPAC, z. Michael Tuchin.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Balla deklaroi se kryefjalë e takimit ishte rëndësia e marrëdhënieve trilaterale mes Shqipërisë, SHBA dhe Izraelit si dhe ngritja në Kuvendin e Shqipërisë të Grupit Parlamentar gjithë-partiak Peace Abraham Accords.

Sipas Ballës Shqipëria dhe Kuvendi i bashkohen shembujve të grupeve në Kongresin Amerikan dhe në Bundestagun Gjerman të Abraham Accords.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Mirëprita sot në Tiranë Presidentin e Komitetit Amerikano-Izraelit të Çështjeve Publike AIPAC zotin Michael Tuchin. Diskutuam mbi rëndësinë e marrëdhënieve trilaterale mes Shqipërisë, SHBA dhe Izraelit. Diskutuam mbi idenë e ngritjes në Kuvendin e Shqipërisë të Grupit Parlamentar gjithë-partiak Peace Abraham Accords.

Shqipëria dhe Kuvendi i bashkohen shembujve të grupeve në Kongresin Amerikan dhe në Bundestagun Gjerman të Abraham Accords.

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.