Modeli izraelit i Communication Towers, ambasadori Canaj takon Uri Sharir dhe Muli Ravina

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael zhvilloi një takim me CEO-n e Communication Towers dhe CEO-n e Investment Committee.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim pune me Uri Sharir CEO i Communication Towers dhe Muli Ravina CEO i Investment Committee.

Postimi i Ambasadës

Në takimin me Uri Sharir CEO i Communication Towers dhe Muli Ravina CEO i Investment Committee së bashku me ambasadorin Canaj u diskutuan mundësitë e bashkëpunimit në këtë fushë. Communication Towers filloi aktivitetin e saj rreth 18 vjet më parë dhe është e angazhuar në krijimin dhe funksionimin e faqeve të komunikimit nga përdorues të shumtë – një model biznesi i njohur zakonisht në botë si Tower Management. Që nga sot, Communication Towers zotëron dhjetëra faqe të përdorura, kryesisht, nga të gjitha rrjetet e operatorëve celularë (MNO) në Izrael, si dhe përdorues të tjerë jo-MNO

Ambasadorja Peleg: Kryeministri David Ben-Gurion, një vizionar i madh!

Kryeministri i parë i shtetit hebre: "Në Izrael, për të qenë realist, duhet të besosh në mrekulli!"

Izrael

Presidenti Herzog: Izraeli i është mirënjohës popullit shqiptar!

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, videomesazh Kuvendit ku shpreh mbështetjen ndaj Shqipërisë

Shqipëri

Kryerabini Yoel Kaplan: Lutem çdo ditë për Shqipërinë!

Gazeta “Izraeli Sot” zhvilloi një intervistë me kryerabinin Yoel Kaplan, në lidhje projektet e "Chabad Albania" në Shqipëri.

Kosove

Mevi Rafuna: “Love in time of Holocaust”, një histori dashurie mes shqiptarëve dhe hebrenjve

Një rrëfim dashurie mes një djali shqiptar me emrin Astrit dhe vajzës hebreje Ana, gjatë Luftës II Botërore.

OPED

“Israeli House Albania” i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Për herë të parë një delegacion nga Shteti i Izraelit, i një niveli shumë të lartë erdhi në Shqipëri

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.