“GRAND by Doncafe” – destinacioni i ri i mikpritjes në Pejë!

Bar-Restoranti Lounge – “GRAND by Doncafe” – është investimi më i ri i kompanisë TDM GLOBAL LLC.

Modeli inteligjent i Izraelit në transport, Balluku takon Regev

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet në Izrael me Ministren e Transportit, Miri Regev

Pesë miliarderët që humbën 378 miliardë dollarë në 2022

Elon Musk ishte padyshim humbësi më i madh në 2022. Por ai nuk ishte i vetmi…

Rekord i ri, eksportet e Izraelit arrijnë në 160 miliardë dollarë në 2022

Eksportet e mallrave dhe shërbimeve të Izraelit janë rritur vazhdimisht gjatë dekadës së fundit

Izraeli, ekonomia e katërt me performancën më të mirë midis vendeve të OECD në vitin 2022

“The Economist”: Eksportet izraelite do të rriten në nivelin rekord prej mbi 160 miliardë dollarë

Modeli izraelit i Communication Towers, ambasadori Canaj takon Uri Sharir dhe Muli Ravina

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael zhvilloi një takim me CEO-n e Communication Towers dhe CEO-n e Investment Committee.

Ambasadori Canaj takon sipërmarrësin izraelit Sani Sanilovich

Diskutime në lidhje me vizitën e tij në Shqipëri, për projekte dhe investime të përbashkëta shqiptaro-izraelite

Michael Strauss, strategu izraelit që e shndërroi “Strauss Group” në një mega-korporatë ndërkombëtare

Michael Strauss, një nga sipërmarrësit më vizionarë në Izrael, ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare, më 17 tetor 2020.

Kompanitë izraelite tani vlejnë 300 miliardë dollarë në bursën e Nju Jorkut

Vlera e kompanisë programeve, WalkMe, në bursën e Nju Jorkut, Nasdaq, e çoi vlerën totale të kompanive izraelite të tregtuara në Wall Street në 300 miliardë dollarë.

Center for Jewish Impact: Shmangia e taksimit të dyfishtë midis Izraelit dhe Shqipërisë nxit investimet

Center for Jewish Impact përshëndeti firmosjen e Konventës për shmangien e taksimit të dyfishtë midis Izraelit dhe Shqipërisë, duke theksuar do të shërbejë për të nxitur bashkëpunimin e mëtejshëm midis vendeve dhe popujve, duke përgëzuar njëkohësisht edhe Ambasadën shqiptare në Izrael.