Demiri takon ambasadorin e Suedisë në Izrael, Erik Ullenhag

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me Ambasadorin e Suedisë në Izrael, Erik Ullenhag.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me Ambasadorin e Suedisë në Izrael, Erik Ullenhag.

Postimi i Demirit

Jashtëzakonisht e nderuar të takoja, në Ambasadën e Mbretërisë së Suedisë në Shtetin e Izraelit, Shkëlqesinë e Tij z. Erik Ullenhag, Ambasador i Suedisë në Izrael.

E falënderova z. Ullenhag për mbështetjen e gjithmbarshme të Suedisë për Republikën e Kosovës, për përkushtimin e shtetit suedez për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës dhe për rrugëtimin e Kosovës drejt familjes së madhe evropiane.

Jashtëzakonisht e nderuar të takoja, në Ambasadën e Mbretërisë së Suedisë në Shtetin e Izraelit, Shkëlqesinë e Tij z….

Posted by Ines Demiri on Thursday, January 19, 2023

Ambasadorja Peleg: Kryeministri David Ben-Gurion, një vizionar i madh!

Kryeministri i parë i shtetit hebre: "Në Izrael, për të qenë realist, duhet të besosh në mrekulli!"

Izrael

Presidenti Herzog: Izraeli i është mirënjohës popullit shqiptar!

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, videomesazh Kuvendit ku shpreh mbështetjen ndaj Shqipërisë

Shqipëri

Kryerabini Yoel Kaplan: Lutem çdo ditë për Shqipërinë!

Gazeta “Izraeli Sot” zhvilloi një intervistë me kryerabinin Yoel Kaplan, në lidhje projektet e "Chabad Albania" në Shqipëri.

Kosove

Mevi Rafuna: “Love in time of Holocaust”, një histori dashurie mes shqiptarëve dhe hebrenjve

Një rrëfim dashurie mes një djali shqiptar me emrin Astrit dhe vajzës hebreje Ana, gjatë Luftës II Botërore.

OPED

“Israeli House Albania” i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Për herë të parë një delegacion nga Shteti i Izraelit, i një niveli shumë të lartë erdhi në Shqipëri

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.