Ambasada shqiptare në Izrael: Gëzuar Pavarësinë Kosovë!

Të pranishëm ishin ambasadori Bardhyl Canaj, stafi i ambasadës; ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.


Ambasada e Shqipërisë në Izrael mori sot në aktivitetin e organizuar nga Ambasada e Kosovës, e krysuear nga Ines Demiri, me rastin e 15-vjetorit të Ditës së Pavarësisë.

Të pranishëm ishin ambasadori Bardhyl Canaj, stafi i ambasadës; ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, shefi i Zyrës për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme, Dan Oryan dhe diplomatë të huaj të akredituar në Izrael.

Postimi i Ambasadës së Shqipërisë

Gëzuar Pavarësinë Kosovë??!

Urime Dita e Pavarësisë së Republikës së Kosovës!

I bashkohemi Ambasadës së Kosovës në Izrael sot në festimin e 15-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe ju urojmë suksese dhe prosperitet!

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023