Ambasadori Canaj takon drejtoren e AJC Jerusalem, Avital Leibovich

Riafirmohet angazhimit për promovimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Izraelit


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Avital Leibovich, drejtore ekzekutive e American Jewish Committee (AJC), dega Jeruzalem.

Sipas njoftimit të ambasadës shqiptare, ata diskutuan tema të ndryshme që nga bashkëpunimi me AJC Jerusalem, deri te rifirmimi i angazhimit të tyre për promovimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy vendeve tona.

POSTIMI I AMBASADES

Ambasadori Canaj pati një takim të shkëlqyer Avital Leibovich, një mikE të dashur të shqiptarëve. Ata diskutuan tema të ndryshme që nga bashkëpunimi me AJC Jerusalem, deri te rifirmimi i angazhimit të tyre për promovimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy vendeve tona.

Ambassador Canaj had a great meeting with @AvitalLeibovich a dear friend of Albanians. They discussed various topics…

Posted by Ambasada Izrael on Thursday, August 3, 2023

Forumi Ekonomik Izrael-Shqipëri, ambasadorja Peleg: Mundësi të shkëlqyera bashkëpunimi

Ambasada e Izraelit në Shqipëri në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Institutin e Eksportit të Izraelit…

Izrael

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë

Shqipëri

Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Shqipëria, një shembull i ndritshëm në Yad Vashem

Me përulje e respekt në nder të 6 milionë hebrenjve dhe komuniteteve të tjera, viktima të nazizmit. 

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rafael prezanton sistemin SkySonic, i projektuar për të rrëzuar raketat hipersonike

SkySonic është i gjithanshëm dhe mund të shkatërrojë të gjitha llojet e raketave hipersonike