“GRAND by Doncafe” – destinacioni i ri i mikpritjes në Pejë!

Bar-Restoranti Lounge – “GRAND by Doncafe” – është investimi më i ri i kompanisë TDM GLOBAL LLC.


Nga Dash Frashëri

Peja është shndërruar prej disa dekadash një nga destinacionet turistike më të frekuentuara, për shtetasit e Kosovës, bashkëkombasit e Shqipërisë dhe turistët e huaj, thuajse nga e gjithë bota.

Me një vendndodhje strategjike midis tre shteteve: Kosovës, Shqipërisë dhe Malit të Zi, Peja, e traditave të bukura dhe e mikpritjes, ka një rrjet biznesesh nga më elitaret në Kosovë dhe me eksporte ndërkombëtare.

Investimet cilësore në rrjetin e shërbimeve të kafeterive dhe restoranteve i kanë dhënë Pejës një emër shumë të mirë, për të cilën kanë shkruar edhe mediat më të mëdha ndërkombëtare.

Bar-Restoranti Lounge – “GRAND by Doncafe” – është investimi më i ri i kompanisë TDM GLOBAL LLC., i përuruar më 8 gusht 2023 dhe që qysh në dy ditët e tij të para ka tërhequr vëmendjen e pejanëve, por dhe vizitorëve.

Bëhet fjalë për ish-motelin e dikurshëm që quhej “Dardania”, – i cili kishte dalë jashtë funksionit në vitet pas mbarimit të luftës në Kosovë.

Ky objekt është revitalizuar pas më shumë se 23 vitesh dhe tashmë i është dhënë funksioni i një bar-kafeje.

Ceremonia e përurimit ishtë mbresëlënëse. Disa nga emrat më të njohur të biznesit kosovar ishin të pranishëm, për të ndarë kënaqësinë me investitorët.

Shiritin e momentit historik të nisjes së aktivitetit “GRAND by Doncafe” e presin Edmond Sedefi (drejtor operativ ne TDM GLOBAL) dhe Berat Kurtaj (drejtor menaxhues i kafeterive dhe restoraneve të TDM GLOBAL).

Muzika e performuar e shumëfishon kënaqësinë!

Mbrëmja e ngrohtë në Pejën e bukur është e gjitha, për t’u shijuar te “GRAND by Doncafe”!

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023