Ambasadorja Peleg: Faleminderit Shqipëri!

Ambasadorja e Izraelit falenderoi Ministrin e Jashtëm Igli Hasani, për dënimin e sulmeve të Hamasit ndaj civilëve të Izraelit.


Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, falenderoi Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Igli Hasani, për fjalimin e tij në debatin e Këshillit të Sigurimit të OKB, ku dënoi sulmet e Hamasit ndaj civilëve të Izraelit.

Postimi i Ambasadores Peleg

Faleminderit Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Igli Hasani, për shfaqjen e një qëndrimi të fortë dhe të qartë kundër terrorit dhe pro njerëzimit. Faleminderit që dënuat Hamasin pa asnjë akuzë dhe faleminderit juve dhe qeverisë suaj që qëndroni me Izraelin. Faleminderit shumë.

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Izrael

Izraeli falenderon SHBA për veton ndaj rezolutës së OKB-së

Ministri i Jashtëm, Eli Cohen, akuza ndaj Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Bota

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.