Intervista/ Avital Leibovich: E ardhmja e raporteve Kosovë-Izrael

Drejtoresha e Komitetit Amerikano-Hebraik (AJC), dega Izrael, zonjën Avital Leibovich, po viziton Kosovën

Bushati në Izrael, diskuton sigurinë me Netanyahun

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi një takim me kryeministrin, njëherësh.

Sheshi në zonën e Xhamllikut do të mbajë emrin “Shimon Peres”

Për miqësinë e hershme mes Shqipërisë dhe Izraelit, si dhe për kontributin e tij si.

Rodkin: Bujqësia dhe turizmi, prioritet i investitorëve izraelitë në Shqipëri

Vitin e kaluar Shqipërinë e vizituan 6200 turistë izraelitë. Numri pritet të rritet ndjeshëm, me nisjen e fluturimeve direkte,Tel Aviv-Tiranë

Check-in në Izrael, zbuloni “Tokën e Premtuar”

Emisioni i njohur i televizionit Klan, “Check-in”, i drejtuar nga Dorina Daka dhe Albana Nanaj, i ka kushtuar një emision special Izraelit, për të zbuluar dhe kuptuar shpirtin e “Tokës së Premtuar”.

10 mënyra me të cilat Izraeli ndryshoi Botën! – Video
Vota në OKB për Jeruzalemin, ambasadori izraelit: Shqipëria mbetet vend mik

Vota e Shqipërisë në OKB, kundër vendimit të SHBA për të njohur Jerulazemin kryeqytet të.

10 vendet më të bukura për të vizituar në Izrael (Video)

Një video interesante që të fton të vizitosh Izraelin dhe ta njohësh e tij në.

Ambasadori Rodkin: Shqiptarët të mësojnë të vërtetën për krimet

Populli shqiptar meriton të dijë të vërtetën për atë që ka ndodhur gjatë diktaturës komuniste.

Videolajm/ Hebrenjtë e Kosovës kërkojnë sinagogë në Prishtinë (2016)-Klan Kosova

Bashkësia Hebreje e Kosovës, Bet Israel Kosova, kërkon ngrijten e sinagogës në Prishtinë, atje ku.