Interviste e Ambasadorit Boaz Rodkin për Scan TV
Videolajm/ Izrael, Kryeministri Rama pritet nga autoritetet me te larta te vendit (2015)

Ne diten e dyte te qendrimit te tij ne Izrael, Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar.

Videolajm/ Rama nderon Shimon Peres me Medaljen e Mirënjohjes (2015)

“Shqipëria ka shënuar progres nw këto vite dhe ju keni treguar me zgjuarsi dhe vullnet.

Videolajm/ Kryeministri Edi Rama viziton Izraelin (2015)

Kryeministri Edi Rama vizitoi Izraelin. Ai pati takime me drejtuesit më të lartë të Shtetit.

Zbulo Izraelin në 3 minuta (Video)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/xKXMb4uWjt0″]

A1 Report – Strehimi i hebrenjve, ambasadori i Izraelit titull mirënjohjeje Beratit

Ambasadori i Izraelit në vendin tonë, David Cohen, ka nderuar më një titull mirënjohjeje qytetin.

Videolajm/ Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, viziton Izraelin (2014)

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në krye të një delegacioni nga Kuvendi, viziton.

Videolajm/ Presidenti Nishani në Komitetin Hebraik Amerikan

Komiteti Hebraik Amerikan, një organizatë e njohur e çështjeve hebraike, priti mbëmë në Uashington Presidentin.

Videolajm/ Strehimi i hebrenjve në Shqipëri – Top Channel

Në sallën e kongreseve të Senatit belg u mbajt konferenca shkencore “Strehimi dhe shpëtimi i.

Shkodra nderon me titullin “Qytetar Nderi” Norman Gershman, autorin e filmit “Besa”

Qyteti i Shkodres, permes nje ceremonie te vecante, nderoi me titullin “Qytetar Nderi” Norman Gershman, autor i filmit “Besa”, film qe promovon ne nivel nderkombetar, mbeshtetjen dhe mbrojtjen qe shqiptaret u dhane familjeve hebreje gjate luftes se dyte boterore