Pesë miliarderët që humbën 378 miliardë dollarë në 2022

Elon Musk ishte padyshim humbësi më i madh në 2022. Por ai nuk ishte i vetmi…

Izraeli, mision historik për të mbërritur në Hënë

Anija kozmike izraelite “Beresheet” do të ulet, më 11 prill në sipërfaqen e satelitit të Tokës.

Bota nderon Stan Lee, hebreun që krijoi Spider-Man

Bashkëkrijuesi i Marvel Comics krijoi disa nga personazhet më të famshëm të Hollivudit si Spider-Man, The Fantastic Four dhe The Hulk Incredible. Vdiq të hënën në moshën 95-vjeçare