Dorentina Hysa, studentja shqiptare më e mira për graden Master në UT e Haifas

Dorentina Hysa, studentja shqiptare shpallet me e mira per graden Master ne UT e Haifa-s, ne programin “ Zhvillimet psikologjike te femijeve”. Lajmin e jep Ambasada e Shqiperise ne Izrael. I pranishem ne ceremoni ishte dhe ambasadori shqiptar, Bardhyl Canaj.

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.