Lieberman paralajmëron Hamasin: Kujdes, pushimet mbaruan!

Ministri izraelit i Mbrojtjes, mesazh në Twitter për krerët e Hamasit: Merreni parasysh!


Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Lieberman, i dërgoi një paralajmërim Hamasit, duke shkruar në faqen e tij në Twitter se “festat janë prapa nesh, merrni parasysh këtë.”, shkruan Ynetnews.

“Kemi kaluar nëpër Ditët e Shenjta ashtu siç ne e kishim planifikuar, pa shpërthyer luftë dhe ndërkaq paguam një çmim të rëndë nga protestuesit në kufirin e Gazës”, shkroi Lieberman. “Por festat tani janë prapa nesh dhe unë u them krerëve të Hamasit: ‘Merrni këtë parasysh.'”

Ministri i Mbrojtjes zhvilloi të enjten konsultime të sigurisë me shefin e shtabit të IDF, kreun e Drejtorisë së Inteligjencës Ushtarake, koordinatorin e veprimtarive të qeverisë në territoret (COGAT) dhe zyrtarë të tjerë të lartë të mbrojtjes për të diskutuar situatën në Gaza.

/Izraeli Sot/

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli në Top 10 në Global Innovation Index

Izraeli udhëheq botën në investime në R&D, kërkim të talenteve. Shkëlqen në prodhimin e inovacionit me investim relativisht të vogël.…

SHQIPËRI

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

KOSOVA

Mentor Rexhepi: YOZMA- shembulli izraelit i fondeve private investive dhe Kosova

Izraeli njihet si vendi i risive teknologjike. Modeli Yozma nga Izraeli është marrë parasysh si model i suksesshëm nga shumë…

INTERVISTA

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Israel Aerospace nënshkruan kontratë 50 milionë dollarë me Marinën Indiane

Marrëveshja përfshin një gamë të mirëmbajtjes dhe shërbime të tjera për nën-sistemet e raketave ajrore të mesme tokë-ajër të Israel…