Netanyahu: Kombi izraelit është krenar për Mossadin

Kryeministri izraelit përshëndet agjentët e rinj të shërbimit inteligjent: Jam krenar për ju

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ishte i pranishëm në një ceremoni të diplomimit të agjentëve të rinj të shërbimit inteligjent izraelit, Mossad.

“I përshëndeta të diplomuarit e Mossadit këtë mbrëmje. Si dikush që miraton akte të panumërta të tyre, unë u thashë atyre sonte se sa krenar jam dhe besoj tek ata dhe sa krenar është i tërë kombi i Izraelit. Faleminderit”, shkruan kryeministri Netanyahu në faqen e tij në Facebook.

Në këtë aktivitet ishin të pranishëm edhe presidenti Reuven Rivlin dhe shefi i Mossad, Yossi Cohen.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Kapi arkitektin e Holokaustit, vdes spiuni legjendar izraelit Rafi Eitan

Eitan udhëhoqi misionin për kapjen në Argjentinë të Adolf Eichman, i cili njihej ndryshe si arkitekt i Holokaustit.