Ditmir Bushati: Të mos i harrojmë kurrë tmerret e Holokaustit

Ish-ministri i Jashtëm e Shqipërisë, mesazh me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Kujtesës së Holokaustit,


Ish-ministri i Jashtëm e Shqipërisë, Ditmir Bushati, në një mesazh të tij të postuar në Twitter me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Kujtesës së Holokaustit, shkruan se “është përgjegjësia jonë të sigurohemi që bota të mos harrojë kurrë tmerret e Holokaustit!”

Mesazhi i Bushatit

“Në këtë Ditë të Kujtesës së Holokaustit, ne kujtojmë miliona shpirtra, viktima të mizorisë jonjerëzore. Ne reflektojmë për një nga kapitujt më të errët të historisë. Është përgjegjësia jonë të sigurohemi që bota të mos harrojë kurrë tmerret e Holokaustit!”,

LEXO EDHE

Rama: Izraeli nuk ka ujë, por është vendi me sistemin më ekselent të furnizimit me ujë dhe të ujitjes në bujqësi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin në Bujqësi dhe Blegtori”

Izrael

Izraeli i shqetësuar për programin bërthamor iranian

Izraeli është i gatshëm të përdorë “të drejtën për vetëmbrojtje” për të parandaluar Iranin të zhvillojë armët bërthamore, tha kryeministri…

Shqipëri

Rama: Izraeli nuk ka ujë, por është vendi me sistemin më ekselent të furnizimit me ujë dhe të ujitjes në bujqësi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin në Bujqësi dhe Blegtori”

Kosove

Bashkëpunimi në fushën e Sigurisë dhe Mbrojtjes midis Kosovës dhe Izraelit, Demiri takon gjeneralmajorin Eiland

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me Gjeneralmajorin (në pension) e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit,…

OPED

Pesë mrekullitë e Izraelit

Izraeli nuk u mjaftua vetëm për mbijetesën. Ai synonte shumë më lart - të lulëzonte

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.