Hakmarrja e Izraelit, sulmohet godina e inteligjencës së Hamas

Izraeli ka shkatërruar një ndërtesë trekatëshe në Gaza, e cila dyshohej si ‘selia e fshehtë’ e inteligjencës së Hamasit.


Pak pas sulmit me raketë në Tel Aviv, Izraeli njofton se ka goditur dhe shkatërruar një ndërtesë trekatëshe në Gaza, e cila dyshohej si ‘selia e fshehtë’ e inteligjencës së Hamasit.

“Është një burim qendror i bashkangjitur së bashku me objektiva të tjerë që ushtria po godet gjithë Rripin”, shpjegoi një zëdhënës ushtarak.

Më herët personat që ndodheshin brenda u paralajmëruan për sulmin e afërt dhe ishin në gjendje të largoheshin nga ndërtesa.

Ndërkohë pas sulmit në një ndertesë në Tel Aviv, ushtria izraelite pretendonte se ai që e hodhi raketën ishte Hamas, organizuesi i armatosur i lirimit palestinez, nga një postacion i zonës së Rafah, në jug të Struscia.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Almira Emiri flet për “The Albanian”: Koncertet “IsrAlb Fest” janë dashuria ime e madhe

Pianistja e mirënjohur shqiptare, Almira Emiri, prej 24 vitesh jeton në Budapest të Hungarisë, me një karrierë të suksesshme ndërkombëtare.…

SPYZONE

A është “Carmel”, e ardhmja e pushkës izraelite?

Pushka automatike “Carmel” mund të jetë revolucioni i ardhshëm. Një armë e qëndrueshme dhe e besueshme, mund të jetë një…