Çfarë mrekullie! Tre ambasadorë shqiptarë takohen në Izrael!

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me ambasadoret e Shqipërisë dhe të Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Zonjat Floreta Faber dhe Vlora Çitaku, në kuadër të vizitës së tyre në Izrael.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me ambasadoret e Shqipërisë dhe të Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Zonjat Floreta Faber dhe Vlora Çitaku, në kuadër të vizitës së tyre në Izrael.

“Kjo vizitë zhvillohet nën kujdesin e AJC/American Jewish Committee, si pjesë përbërëse e Project Interchange, i cili operon qe prej vitit 1982, duke sjellë mbi 6000 personalitete nga SHBA dhe 100 vende te botës, për të vizituar Izraelin dhe për t’u njohur me kompleksitetin e sfidave me të cilat përballet Izraeli dhe rajoni i Lindjes se Mesme”, shkruan ambasada shqiptare në një njoftim të saj në rrjetet sociale.

Reagime rreth vizitës së tyre në Izrael kanë pasur në llogaritë e tyre në Twitter, edhe e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, Floreta Faber, si dhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

“Ionoterra” testohet në Ballkan, sistemi izraelit paralajmëron për tërmet 8 orë para

Kompania izraelite Ionoterra, e cila zhvilloi sistemin dhe e zbuloi zyrtarisht në Rumani të Premten, 29 Nëntor, pretendon se mund…

SHQIPËRI

Inspektimi i pallateve të dëmtuara, ministri Çuçi në terren me ekspertët nga Izraeli

Drejtuesi qëndror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi, inspektoi ditën e sotme bashkë me…

KOSOVA

Kryeministri Haradinaj pret në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, pret në takim investitorët nga Izraeli dhe Shqipëria, Eitan Bar Zeev, Nimrod Rinot,…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Shqipëria duhet të ndjekë shembullin e Izraelit

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për emisionin Diplomaticus të gazetarit Erion Kaçorri në News24

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Yossi Cohen: Kryespiuni i Mossad që vodhi arkivat sekrete bërthamore të Iranit

Gazeta e madhe izraelite "Jerusalem Post" e ka përzgjedhur shefin e Mossad, Yossi Cohen, si numrin 1 nga 50 hebrenjtë…