Derrigal dhuron fonde për tërmetin, do të menaxhohen nga ekspertë izraelitë

Kompania e njohur DERRIGAL sh.p.k – me qendër në Durrës bëri një dhurim të rëndësishëm për Rabinatin e Shqipërisë për përpjekjet e përbashkëta të ndihmës që po bashkërendon dhe merr pjesë nën drejtimin e autoriteteve drejtuese të Izraelit.


Kompania e njohur DERRIGAL sh.p.k – me qendër në Durrës bëri një dhurim të rëndësishëm për Rabinatin e Shqipërisë, për përpjekjet e përbashkëta të ndihmës që po bashkërendon dhe merr pjesë nën drejtimin e autoriteteve drejtuese të Izraelit.

Ishte një realizim i një premtimi shumë të sinqertë të pronarit të saj, Hon. LUIGINO GIACOMETTI, një nga industrialistët kryesorë italianë i bërë menjëherë pas tërmetit për ekspertët izraelitë të ndihmës.

Kompania e saj kryesore, Maspica SpA, me qendren e saj kerkimore ultramoderne, aftësitë e projektimit dhe inovacionit, përvojën e saj të jashtëzakonshme, pasionin dhe inteligjencen e kanë bërë markën Sixton një simbol të cilësisë dhe aftësisë së shërbimit. Ajo përfaqëson më të mirën e asaj që industria italiane mund të ofrojë. Edhe forcat e armatosura izraelite po përdorin këpucët e Maspica SpA.

Përgjegjësia e saj sociale është unike edhe në Shqipëri. Menjëherë pas tërmetit, DERRIGAL u ofroi punëtorëve të saj në Durrës nje ndihmë financiare te konsiderueshme, përveç përfitimeve të tjera.

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli do të përdorë teknologjinë antiterror për të luftuar ‘armikun e padukshëm koronavirus’

Si pjesë e përpjekjeve për të frenuar shpërthimin e koronavirusit, qeveria izraelite "shumë shpejt do të fillojë të përdorë mjete…

SHQIPËRI

Investime izraelite në Shqipëri, “Big Mall Group” bashkëpunim me “Hysenbelliu Group”

Grupi izraelit “Big Mall Group” po bashkëpunon me “Hysenbelliu Group”, për të realizuar investime Shqipëri: në infrastrukturë, sektorin e energjisë…

KOSOVA

Arun Chaudhary, amerikano-hebreu që ndihmoi Albin Kurtin të bëhej Kryeministër

Arun Chaudhary ishte një nga strategët e Kurtit në videokomunikimet me qytetarët e Kosovës gjatë fushatës. Chaudhary, i cili ishte…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli me projekte të rëndësishme në Shqipëri

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler ka qenë i ftuar në emisionin ‘PASSPORT’ të gazetarit Arbër Hitaj në…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

MicroLite, avioni futuristik izraelit për mbikëqyrje, i pari i këtij lloji në botë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt), avionin MICROLITE.