Kompania izraelito-amerikane, Activ Implants, synon të hyjë në Shqipëri dhe Kosovë

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, së bashku me Drejtorin për Ballkanin, Dan Oryan, në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Izraelit, zhvilloi një vizitë pune në selinë e Kompanisë më të madhe izraelito-amerikane në fushën e kujdesit shëndetësor, Active Implants.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, së bashku me Drejtorin për Ballkanin, Dan Oryan, në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Izraelit, zhvilloi një vizitë pune në selinë e Kompanisë më të madhe izraelito-amerikane në fushën e kujdesit shëndetësor, Active Implants, në qytetin e Natanias. Zyra e qendrore e saj ndodhet në New York.

Në takim morën pjesë nga ana e kompanisë, Zv/Presidenti Eran Ganz, dhe CEO për operacionet komerciale, Haim Beker.

Të dy drejtuesit e “Active Implants”, propozuan bashkëpunim me rrjetin e spitaleve amerikane që operojnë në Shqipëri, Kosovë, Maqedoninë e Veriut dhe në Greqi. Ideja e tyre është që të krijohet një partnership i ri për trajtimin e të sëmurëve mbi bazën e teknologjisë së lartë që kjo kompani ushtron në fushën e implanteve, në SHBA, Izrael, në të gjithë Evropën si dhe në vendet aziatike.

Ky partnership do të bashkë-financohet dhe do të shërbejë për trajtimin e pacientëve për gjithë rajonin e Ballkanit, me interes ekonomiko-financiar për ta, të cilët në shumicën e rasteve janë të detyruar ti marrin trajtime të tilla, duke udhëtuar në spitalet e Turqisë apo Evropës.

Me Drejtorin për Ballkanin Dan Oryan në MPJ izraelite, Ambasadori Canaj zhvilloi një vizitë pune në selinë e Kompanisë…

Posted by Ambasada Izrael on Wednesday, August 5, 2020

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

IZRAEL

Insulina orale, ekipi izraelit fillon provat përfundimtare për t’u bërë i pari në botë

Një kompani izraelite, Oramed Pharmaceuticals, ka filluar testet në fazën përfundimtare të insulinës së saj orale, duke bërë ofertën për…

SHQIPËRI

Albert Ramaj: Shpëtimi i hebrenjve në Shqipëri dhe Kosovë

Shpëtimi i hebrenjve në Shqipëri dhe Kosovë - Nga Albert Ramaj

KOSOVA

Universiteti i Gjakovës: Konkursi ndërkombëtar për statujëzën “Menorah e së Ardhmes” në bashkëpunim me Izraelin

Universiteti i Gjakovës "Fehmi Agani" fton të studentët, Alumni dhe Anëtarë të Personelit Akademik të marrin pjesë në Konkursin garues…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler: Ja përfitimet e Shqipërisë nga Forumi i Antisemitizmit!

Rezoluta per Anti-semitizmin, flet për televizionin informativ Fax News, Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler

MILIARDERËT

“Djemtë e artë”, katër hebrenj në dhjetë më të pasurit e botës

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, kryeson listën hebreje me një vlerë neto prej 85 miliardë dollarësh, i ndjekur nga gjiganti…

SPYZONE

Izraeli prodhon raketën me precizion të lartë dhe të pazbulueshme

Dy kompani të mëdha izraelite të armëve projektuan një raketë të re me precizion të lartë ajër-tokë që mund të…