Kosova Jewish Organization marrëveshje me European Jewish Association

Kosova Jewish Organization (KJO) ka ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me një ndër organizatat më të fuqishme hebreje në Evropë, European Jewish Association (EJA)


Kosova Jewish Organization (KJO) ka ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me një ndër organizatat më të fuqishme hebreje në Evropë, European Jewish Association (EJA). Lajmi u dha nga organizata kosovare, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Sipas saj, nga kjo marrëveshje do të jetë më e lehtë për ne ta promovojmë kulturën kosovare në mbarë Evropën.

Postimi i plotë

“Lajmet e mira nuk kanë të ndalur…

Kemi kënaqesinë e veçantë të ndajmë me ju lajmin qe Kosova Jewish Organization – KJO ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me një ndër organizatat më të fuqishme hebreje në Evropë, European Jewish Association – EJA.

Pas disa takimeve virtuale, këto dy organizata u dakorduan qe aktivitetet e tyre të mundëshme, tani e tutje t’i ndajnë së bashku.

Nga kjo marrëveshje do të jetë më e lehtë për ne ta promovojmë kulturën kosovare në mbarë Evropën.
Jemi shumë të nderuar dhe shumë falenderues për gadishmërinë e EJA-s të punoj së bashku me ne.

Kosova Jewish Organization”

Lajmet e mira nuk kanë të ndalur…

Kemi kënaqesinë e veçantë të ndajmë me ju lajmin qe Kosova Jewish Organization -…

Posted by Kosova Jewish Organization on Saturday, September 5, 2020

Muzeu Hebraik në Vlorë, Rama: Shpëtimi i hebrenjve, një prej faqeve më të arta të historisë së shqiptarëve

Projekti fitues për muzeun u prezantua nga studio e njohur izraelite “Kimmel Eshkolot Architects”.

Izrael

Putin i kërkon falje Izraelit për deklaratën e Lavrovit se “Hitleri kishte gjak hebre”

Vladimir Putin ka kërkuar falje për deklaratën e shefit të diplomacisë ruse, Sergei Lavrov, i cili pati thënë se “Hitleri,…

Shqipëri

Muzeu Hebraik në Vlorë, Rama: Shpëtimi i hebrenjve, një prej faqeve më të arta të historisë së shqiptarëve

Projekti fitues për muzeun u prezantua nga studio e njohur izraelite “Kimmel Eshkolot Architects”.

Kosove

“Marrëveshjet Abraham”, ambasadorja Ines Demiri fjalim për arritjet dhe përfitimet Kosovë-Izrael

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë takimin e radhës të Grupit të Knessetit për Promovimin e "Marrëveshjeve…

OPED

Pesë mrekullitë e Izraelit

Izraeli nuk u mjaftua vetëm për mbijetesën. Ai synonte shumë më lart - të lulëzonte

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.