Netanyahu: Kushdo që ëndërron të na sulmojë e pret një grusht çeliku

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu vizitoi të mërkurën trupat e IDF që marrin pjesë në një stërvitje në shkallë të gjerë pranë kufirit me Libanin.


Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu vizitoi të mërkurën trupat e IDF që marrin pjesë në një stërvitje në shkallë të gjerë pranë kufirit me Libanin.

Pas përfundimit të stërvitjes shumë-ditore “Shigjeta vdekjeprurëse”, Netanyahu komentoi, “Edhe gjatë koronavirusit, armiqtë tanë nuk janë të ndenjur dhe as ne.”

“Në këtë stërvitje, unë kam qenë i impresionuar nga përmirësimi i madh në aftësitë sulmuese të IDF dhe Hezbollah dhe Libani do të bënin mirë ta merrnin parasysh këtë,” shtoi ai.

“Kushdo që na sulmon do të takojë fuqi zjarri dhe një grusht çeliku që do të shkatërrojë çdo armik,” u zotua Netanyahu.

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

IZRAEL

Insulina orale, ekipi izraelit fillon provat përfundimtare për t’u bërë i pari në botë

Një kompani izraelite, Oramed Pharmaceuticals, ka filluar testet në fazën përfundimtare të insulinës së saj orale, duke bërë ofertën për…

SHQIPËRI

Albert Ramaj: Shpëtimi i hebrenjve në Shqipëri dhe Kosovë

Shpëtimi i hebrenjve në Shqipëri dhe Kosovë - Nga Albert Ramaj

KOSOVA

Universiteti i Gjakovës: Konkursi ndërkombëtar për statujëzën “Menorah e së Ardhmes” në bashkëpunim me Izraelin

Universiteti i Gjakovës "Fehmi Agani" fton të studentët, Alumni dhe Anëtarë të Personelit Akademik të marrin pjesë në Konkursin garues…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler: Ja përfitimet e Shqipërisë nga Forumi i Antisemitizmit!

Rezoluta per Anti-semitizmin, flet për televizionin informativ Fax News, Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler

MILIARDERËT

“Djemtë e artë”, katër hebrenj në dhjetë më të pasurit e botës

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, kryeson listën hebreje me një vlerë neto prej 85 miliardë dollarësh, i ndjekur nga gjiganti…

SPYZONE

Izraeli prodhon raketën me precizion të lartë dhe të pazbulueshme

Dy kompani të mëdha izraelite të armëve projektuan një raketë të re me precizion të lartë ajër-tokë që mund të…