Vritet komandanti i organizatës terroriste së Xhihadit Islamik Palestinez

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë se trupat ranë nën një breshëri masive zjarri nga njerëz të armatosur dhe ata u përgjigjën

Shefi i IDF: Izraeli, plan për të sulmuar qendrat bërthamore të Iranit

“Vizioni iranian për të krijuar një Hezbollah të dytë në Siri është ndërprerë,” tha Shefi i Shtabit të IDF-së, gjeneral-lejt. Aviv Kohavi.

Izraeli kundër Hamasit, ose beteja e kompjuterave kundër raketave

Izraeli filloi goditjen e objektivave për të degraduar aftësitë ushtarake të grupeve terroriste në Gaza në një përpjekje për të ndikuar në parandalimin dhe qetësinë.

Izraeli vë në shenjestër komandantin e Brigadave Qassam të Hamasit, Mohammed Deif

Izraeli ka në plan të vazhdojë Operacionin “Gardiani i Mureve”. Midis atyre shënjestrave është komandanti i Brigadave Qassam të Hamasit, Mohammed Deif.

Kalaja e nëndheshme: Bunkeri sekret anti-Hezbollah i Ushtrisë Izraelite

Kompleksi nëntokësor i Komandës Veriore afër kufirit libanez nuk është asgjë më pak se një qytet i mbushur me beton që ndihmon për të siguruar epërsinë ushtarake të Izraelit edhe nën bombardime të rënda ose sulme nga armët jokonvencionale.

Netanyahu: Kushdo që ëndërron të na sulmojë e pret një grusht çeliku

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu vizitoi të mërkurën trupat e IDF që marrin pjesë në një stërvitje në shkallë të gjerë pranë kufirit me Libanin.

Kërcënimet e fqinjëve, Netanyahu: Mos na provokoni, Izraeli ju shkatërron në vend

Izraeli ka aftësi të jashtëzakonshme shkatërruese dhe armiqtë e tij nuk duhet ta testojnë atë, tha kryeministri Benjamin Netanjahu të mërkurën pas shikimit të një stërvitje të madhe të Israel Defence Force – IDF) në veri të vendit.

Terroristët e Hamasit lëshojnë më shumë se 400 raketa drejt Izraelit

Kjo është breshëria më e madh ndonjëherë e raketave në Izraelin jugor në një ditë të vetme. 50 izraelitë të plagosur

Hezbollah sulmon me predha antitank makinat izraelite

Izraelisot.com, 28 janar 2015 – Predha antitank të lëshuara nga Hezbollah goditën sot dy makina.