Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pret Kryerabinin e Shqipërisë, Yoel Kaplan

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mirëpriti Kryerabinin e Shqipërisë Yoel Kaplan dhe delegacionin hebreo-amerikan.


Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mirëpriti Kryerabinin e Shqipërisë, Yoel Kaplan, dhe delegacionin hebreo-amerikan.

Takimi u zhvillua në një frymë miqësore, ku nuk mungoi edhe një dhuratë për kryeministrin kosovar.

Z.Hoti tregoi interesim për projektet e Rabinatit të Shqipërisë në Kosovë.

Kryeministri i Kosovës SHT Avdullah Hoti mirëpriti Kryerabinin e Shqipërisë Yoel Kaplan dhe delegacionin…

Posted by Rabbinate Albania on Saturday, October 31, 2020

Edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti Rabinin e Shqipërisë, z. Yoel Kaplan bashkë me një delegacion gazetarësh dhe biznesmenësh të komunitetit hebre nga New York.

Ai e nderoi Rabinin Yoel Kaplan e dekorova me titullin Ambasador i Nderit i Republikës së Kosovës për kontributin e tij për afrimin e Kosovës dhe Izraelit dhe Kosovës.

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

IZRAEL

Përse Yossi Cohen, Shefi i Mossad, është pasardhësi i zgjedhur i Benjamin Netanyahut

Kryespiuni, që shihet gjerësisht pas vrasjes së shefit të armëve bërthamore të Iranit, është një besnik i betuar i Netanyahut…

SHQIPËRI

Center for Jewish Impact: Urime Shqipërisë për festat, dy popujt tanë kanë një lidhje të gjatë

Qendra për Ndikimin Hebre (Center for Jewish Impact) uroi popullin shqiptar me rastin e Festave Kombëtare të Shqipërisë, duke veçuar…

KOSOVA

“Dita e Falenderimeve”, Joe Biden i shkruan letër shoqatës “Miqtë e Amerikës”

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës”…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler: Ja përfitimet e Shqipërisë nga Forumi i Antisemitizmit!

Rezoluta per Anti-semitizmin, flet për televizionin informativ Fax News, Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler

MILIARDERËT

“Djemtë e artë”, katër hebrenj në dhjetë më të pasurit e botës

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, kryeson listën hebreje me një vlerë neto prej 85 miliardë dollarësh, i ndjekur nga gjiganti…

SPYZONE

Përse Yossi Cohen, Shefi i Mossad, është pasardhësi i zgjedhur i Benjamin Netanyahut

Kryespiuni, që shihet gjerësisht pas vrasjes së shefit të armëve bërthamore të Iranit, është një besnik i betuar i Netanyahut…