Konsulli i Izraelit në Shqipëri: Marrëdhëniet diplomatike me Izraelin ogur i mirë për Kosovën

Rodolf Xhillari, Konsulli i Nderit i Izraelit në Shqipëri, ka reaguar pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit.


Rodolf Xhillari, Konsulli i Nderit i Izraelit në Shqipëri, ka reaguar pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit.

Postimi i plotë

Izraeli tregoj dhe njëherë që është një shtet në krah të shqiptarëve!

Vendosja e marrëdhënieve diplomatike midis Kosovës dhe Izraelit është një tjetër ngjarje historike.?????

Një ogur i mirë ky për zhvillimin e Kosovës, i cili u bë i mundur falë këmbnguljes së SHBA, duke ndikuar kështu në integrimin e shqiptarëve në arenën ndërkombëtare.

Izraeli tregoj dhe njëherë që është një shtet në krah të shqiptarëve!

Vendosja e marrëdhënieve diplomatike midis…

Posted by Rodolf Xhillari on Monday, February 1, 2021

Lexo më shumë

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli rihap hapësirën ajrore, kapen 99% e raketave iraniane

Nga më shumë se 30 raketa të lëshuara nga Irani, asnjëra nuk kishte arritur në Izrael.

Shqipëri

Rama dënon sulmin e Iranit kundër Izraelit: I paprecedent, rrezikon të destabilizojë rajonin

Kryeministri Edi Rama dënoi sot fuqimisht sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.