Konsulli i Izraelit në Shqipëri: Marrëdhëniet diplomatike me Izraelin ogur i mirë për Kosovën

Rodolf Xhillari, Konsulli i Nderit i Izraelit në Shqipëri, ka reaguar pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit.


Rodolf Xhillari, Konsulli i Nderit i Izraelit në Shqipëri, ka reaguar pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit.

Postimi i plotë

Izraeli tregoj dhe njëherë që është një shtet në krah të shqiptarëve!

Vendosja e marrëdhënieve diplomatike midis Kosovës dhe Izraelit është një tjetër ngjarje historike.🇽🇰🤝🇮🇱

Një ogur i mirë ky për zhvillimin e Kosovës, i cili u bë i mundur falë këmbnguljes së SHBA, duke ndikuar kështu në integrimin e shqiptarëve në arenën ndërkombëtare.

Izraeli tregoj dhe njëherë që është një shtet në krah të shqiptarëve!

Vendosja e marrëdhënieve diplomatike midis…

Posted by Rodolf Xhillari on Monday, February 1, 2021

Lexo më shumë

Forumi Ekonomik Izrael-Shqipëri, ambasadorja Peleg: Mundësi të shkëlqyera bashkëpunimi

Ambasada e Izraelit në Shqipëri në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Institutin e Eksportit të Izraelit…

Izrael

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë

Shqipëri

Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Shqipëria, një shembull i ndritshëm në Yad Vashem

Me përulje e respekt në nder të 6 milionë hebrenjve dhe komuniteteve të tjera, viktima të nazizmit. 

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rafael prezanton sistemin SkySonic, i projektuar për të rrëzuar raketat hipersonike

SkySonic është i gjithanshëm dhe mund të shkatërrojë të gjitha llojet e raketave hipersonike