Efekti pozitiv i ambasadës në Jeruzalem

Kosova vendosi të hapë ambasadën e saj në Jeruzalem, duke qenë kështu vendi i tretë pas SHBA- ve dhe Guatemalës që e ka vendosur misionin e saj diplomatik në kryeqytetin e Izraelit.


Kosova vendosi të hapë ambasadën e saj në Jeruzalem, duke qenë kështu vendi i tretë pas SHBA- ve dhe Guatemalës që e ka vendosur misionin e saj diplomatik në kryeqytetin e Izraelit.

Lajmi bëri bujë ndërkombëtare – me qëndrime pozitive dhe kundërshtuese – por, më e rëndësishme është efekti i saj pozitiv, jo vetëm gjeopolitik, por edhe beneficet me karakter të shumëanshëm.

Sot, ministrat e Shëndetësisë – Edelstein dhe Zemaj – diskutuan për dërgimin e vaksinës anti-koronavirus nga Izraeli në Kosovë. Një veprim domethënës.

Të tjera projekte bashkëpunimi janë duke u përgatitur dhe ndodhen në tavolinën e ambasadores Ines Demiri dhe të zyrtarëve të institucioneve të ndryshme izraelite.

Bashkëpunimi sapo ka filluar!

IZRAEL

Ushtria izraelite godet 750 objektiva në Gaza, eliminon 60 terroristë pa dëmtuar asnjë civil

Zëdhënësi i Forcës Ajrore Izraelite përshkruan se sulmi ishte 'shënjestër e veçantë' që përfshinte hedhjen e 170 bombave në zonën…

SHQIPËRI

Ambasadori i Izraelit, Gendler: Jeruzalemi është kryeqyteti ynë, Hamas një organizatë terroriste

Në një rrëfim për Report TV ambasadori izraelit në Tiranë, Noah Gal Gentler , theksoi se përplasjet e ditëve të…

KOSOVA

Ridvan Berisha: Të mos ta humbim një mik të çmuar të vendit tonë siç është Izraeli!

Udheheqesit shteterore te Kosoves do te duhej te denonin publikisht sulmet terroriste te Hamasit mbi Izraelin. Kete nuk po e…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Gendler: Jeruzalemi është kryeqyteti ynë, Hamas një organizatë terroriste

Në një rrëfim për Report TV ambasadori izraelit në Tiranë, Noah Gal Gentler , theksoi se përplasjet e ditëve të…

MILIARDERËT

Themeluesit hebrenj të Google shtuan 14 miliardë dollarë në vetëm 24 orë

Larry Page dhe Sergey Brin, bashkëthemelues të Google, e bënë veten 14 miliard dollarë më të pasur në më pak…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Izraeli fillon stërvitjen ushtarake më të madhe në historinë e tij

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit filluan një stërvitje lufte njëmujore të Dielën - më e madhja në historinë e saj…