Projekte në fushën e arsimit, Nagavci takime me universitetet dhe kolegjet izraelite

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci takoi përfaqësues të Universitetit “Bar Ilan”, Institutit për Teknologji “Holon”, Kolegjit Akademik “Zefat”, si dhe shkollës së mesme të lartë “Herzog”

Thellimi i bashkëpunimit Izrael-Kosovë, Kurti pret Leibovich

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti drejtoren e Komitetit Amerikano-Hebraik Dega Jeruzalem, Avital Leibovich.

Bashkëpunimi mes universiteteve nga Kosova dhe Izraeli, Arbërie Nagavci takon Yifat Shasha-Biton

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës të Kosovës, Arbërie Nagavci u takua me ministren e Edukimit, Yifat Shasha-Biton.

Bashkëpunimi në fushën e arsimit, ministrja Edona Maloku pret ambasadoren Tamar Ziv

Zëvendësministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna priti në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tammy Ziv

Ministri Murati dhe Tamar Ziv biseduan për thellim të bashkëpunimit ekonomik

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka pritur sot ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Tamar Ziv: Lufta në Ukrainë ka ndikuar edhe në politikat në Ballkan

Izraeli e përkrah dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por nuk sheh ndonjë rol më aktiv të saj në këtë drejtim. Kështu thotë në një intervistë për Radio Kosovën ambasadorja e Izraelit të Kosovë, Tamar Ziv

Bashkëpunimi ekonomik, Rafuna pret Ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, ka pritur sot Ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Ramush Haradinaj takon ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv.

Bislimi takon ambasadoren Ziv, bisedojnë për thellimin e marrëdhënieve

Zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, priti në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Ministri Peci takon ambasadoren Tamar Ziv, vlerëson lartë përkrahjen që i jep Izraeli-Kosovës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci priti sot në takim Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv