Fluturime turistike Izrael-Shqipëri përmes aeroportit të Kukësit, ambasadori Canaj takim me Lark Air

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me përfaqësuesit e Lark Air të interesuar për fillimin e bashkëpunimit me Aeroportin e Kukësit të hapur rishtas në Shqipëri, si për fluturimet turistike Izrael-Shqipëri ashtu dhe shërbimin e Transportit Cargo.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me përfaqësuesit e Lark Air të interesuar për fillimin e bashkëpunimit me Aeroportin e Kukësit të hapur rishtas në Shqipëri, si për fluturimet turistike Izrael-Shqipëri ashtu dhe shërbimin e Transportit Cargo.

“Përfaqësuesit e Lark Air të interesuar për fillimin e bashkëpunimit me Aeroportin e Kukësit rishtas në Shqipëri për fluturimet turistike Izrael-Shqipëri dhe shërbimin e Transportit Cargo gjithashtu”, shkruan ambasada shqiptare në njoftimin e saj në Twitter.

Lexo më shumë

IZRAEL

Izraeli refuzon ofertën për armëpushim nga Hamasi, intesifikohen sulmet ndaj Gazës

Kryeministri i Izraelit informon kabinetin e sigurisë se ai ka hedhur poshtë propozimin për armëpushim në 'bazë të ndërsjellë' të…

SHQIPËRI

Ambasadori i Izraelit dhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve shtrojnë Iftar në Tiranë

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipërim Noah Gendler kanë organizuar një iftar për mbrëmjen…

KOSOVA

Dr. Sylë Ukshini: Dy paralele nëpër në histori: Kosova dhe Izraeli

Kosova dhe Izraeli jane shume larg njera nga tjera, por ne historine e popujve te ketyre dy vendeve ka shume…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli i gatshëm të ndihmojë Shqipërinë në procesin e vaksinimit

Në një intervistë për MCN, ambasadori Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler u ndal edhe tek çështjet e politikës së…

MILIARDERËT

Themeluesit hebrenj të Google shtuan 14 miliardë dollarë në vetëm 24 orë

Larry Page dhe Sergey Brin, bashkëthemelues të Google, e bënë veten 14 miliard dollarë më të pasur në më pak…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Izraeli fillon stërvitjen ushtarake më të madhe në historinë e tij

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit filluan një stërvitje lufte njëmujore të Dielën - më e madhja në historinë e saj…