Aktiviteti për Holokaustin në shkollën “Viktor Hygo”, i pranishëm ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler

Ambasadori i Izraelit, Z. Noah Gal Gendler dhe Zj. Gendler ishin të pranishën në shkollën franko-shqiptare “Viktor Hygo” në Tiranë, për të marë pjsë në një aktivitet kushtuar ditës së Holokaustit me temën “International Holocaust Remembrance Day”.


Ambasadori i Izraelit, Z. Noah Gal Gendler dhe Zj. Gendler ishin të pranishën në shkollën franko-shqiptare “Viktor Hygo” në Tiranë, për të marë pjsë në një aktivitet kushtuar ditës së Holokaustit me temën “International Holocaust Remembrance Day”.

“Nxënësit kishin përgatitur së bashku me mësueset e tyre një program me temën “International Holocaust Remembrance Day”. 📜
Falenderojmë Z. Gendler dhe Zj. Gendler për pjesëmarrjen e tyre në këtë aktivitet kushtuar ditës së Holokaustit pranë “Viktor Hygo”!”, thuhet në njoftimin e shkollës në rrjetet sociale.

Ambasadori i Izraelit, Z. Noah Gal Gendler dhe Zj. Gendler pranë “Viktor Hygo” ditën e sotme! 🇮🇱

Nxënësit kishin…

Posted by Shkolla "VIKTOR HYGO" on Saturday, May 1, 2021

Ambasadori i Izraelit, Z. Noah Gal Gendler dhe Zj. Gendler pranë “Viktor Hygo” ditën e sotme! 🇮🇱

Nxënësit kishin…

Posted by Shkolla "VIKTOR HYGO" on Saturday, May 1, 2021

Ambasadori i Izraelit, Z. Noah Gal Gendler dhe Zj. Gendler pranë “Viktor Hygo” ditën e djeshme! 🇮🇱

Momente nga…

Posted by Shkolla "VIKTOR HYGO" on Saturday, May 1, 2021

IZRAEL

Izraeli refuzon ofertën për armëpushim nga Hamasi, intesifikohen sulmet ndaj Gazës

Kryeministri i Izraelit informon kabinetin e sigurisë se ai ka hedhur poshtë propozimin për armëpushim në 'bazë të ndërsjellë' të…

SHQIPËRI

Ambasadori i Izraelit dhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve shtrojnë Iftar në Tiranë

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipërim Noah Gendler kanë organizuar një iftar për mbrëmjen…

KOSOVA

Dr. Sylë Ukshini: Dy paralele nëpër në histori: Kosova dhe Izraeli

Kosova dhe Izraeli jane shume larg njera nga tjera, por ne historine e popujve te ketyre dy vendeve ka shume…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli i gatshëm të ndihmojë Shqipërinë në procesin e vaksinimit

Në një intervistë për MCN, ambasadori Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler u ndal edhe tek çështjet e politikës së…

MILIARDERËT

Themeluesit hebrenj të Google shtuan 14 miliardë dollarë në vetëm 24 orë

Larry Page dhe Sergey Brin, bashkëthemelues të Google, e bënë veten 14 miliard dollarë më të pasur në më pak…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Izraeli fillon stërvitjen ushtarake më të madhe në historinë e tij

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit filluan një stërvitje lufte njëmujore të Dielën - më e madhja në historinë e saj…