Palestinezët lëshojnë raketa nga Gaza, Izraeli paralajmëron Hamasin: Do të reagojmë fuqishëm!

Dy raketa u lëshuan sonte nga Gaza drejt territorit izraelit, në Ashkelon. Zëdhënësi ushtarak raportoi se një raketë u shkatërrua në ajër nga sistemi Iron Dome, ndërsa e dyta ra në një zonë të hapur.


Dy raketa u lëshuan sonte nga Gaza drejt territorit izraelit, në Ashkelon. Zëdhënësi ushtarak raportoi se një raketë u shkatërrua në ajër nga sistemi Iron Dome, ndërsa e dyta ra në një zonë të hapur.

Nuk ka asnjë lajm për viktima. Përveç kësaj, dhjetëra zjarre janë raportuar në fushat bujqësore izraelite për shkak të nisjeve të vazhdueshme të balonave ndezëse nga Rripi i Gazës.

Ndërkaq, Izraeli paralajmëroi Hamasin se mund të reagonte fuqishëm.

Lexo më shumë

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Izrael

Izraeli ndan një milion vaksina kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez

Izraeli do të ndajë të paktën një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez, në kuadër të marrëveshjes…

Shqipëri

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Kosove

“Smart Cities”, Ines Demiri bisedime me Universitetin Bar-Ilan: Sjellim teknologjinë izraelite në Kosovë!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Universitetin Bar-Ilan, në Ramat Gan, Izrael.

OPED

A po e humb Izraeli luftën kundër antisemitizmit global?

Ndërsa vendet si Shqipëria kanë një histori të njohur të strehimit për Popullin Hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Deri…

Bota

Biden uron Bennett: SHBA dhe Izraeli miq të përjetshëm!

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, përgëzon Kryeministrin Naftali Bennett dhe thotë se ai mezi pret që të punojë me të.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, detajet e panjohura të operacioneve që mahnitën shërbimet inteligjente

Ditë pasi dha dorëheqjen, Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit, rolin e…