Ekspozita dixhitale “Tomorrow”, Ambasadori Canaj, i ftuar nderi i kryebashkiakut të Ramat Gan

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr.Bardhyl Canaj, me ftesë të kryetarit të Bashkisë Ramat Gan, Carmel Shama, vizitoi ekspozitën multimediale dixhitale që ndërthur veprat e Monet, Kandinsky, Cézanne, van Gogh, që përdor 100 projektorë lazer, syze VR dhe ekrane interaktive të vendosura në hapësirat dixhitale rreth muzeut.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr.Bardhyl Canaj, me ftesë të kryetarit të Bashkisë Ramat Gan, Carmel Shama, vizitoi ekspozitën multimediale dixhitale që ndërthur veprat e Monet, Kandinsky, Cézanne, van Gogh, që përdor 100 projektorë lazer, syze VR dhe ekrane interaktive të vendosura në hapësirat dixhitale rreth muzeut.

Kryebashkiaku izraelit shfaqi interesimin e tij për të vizituar Tiranën, ryeqyteti Rinor Evropian 2022.

“Falenderojmë kryetarin e Bashkisë Ramat Gan z.Carmel Shama për ftesën në “TOMORROW” (NESËR) – një ekspozitë multimediale dixhitale që ndërthur veprat e Monet, Kandinsky, Cézanne, van Gogh etj, dhe për interesimin e tij për të vizituar #Tirana #Kryeqyteti Rinor Evropian 2022.

Ekspozita “NESËR” do të shfaqet duke përdorur 100 projektorë lazer, syze VR dhe ekrane interaktive të vendosura në hapësirat dixhitale rreth muzeut. Kjo teknologji mundëson prezantimin e artistëve të shekullit të 19-të dhe të shekullit të 20-të në teknologjinë e sotme, duke e bërë kështu artin klasik dhe atë bashkëkohor të aksesueshëm në një përvojë gjithëpërfshirëse dhe të fuqishme.

Një ekspozitë e madhe në zemrën e Ramat Gan!”, shkruan në njoftimin e saj në Facebook ambasada shqiptare në Izrael.

Lexo më shumë

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Izrael

Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një "rrezik për paqen botërore"

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Bota

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.