Ambasadorja Ines Demiri në takimin e Ministrisë së Jashtme të Izraelit

Ambasadorja e Kosovës, Ines Demiri merr pjesë në takimin informues të Komitetit Drejtues të Negevit


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, me ftesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit, së bashku me pjesëtarë të tjerë të trupit diplomatik mori pjesë në një takim informues për takimin e fundit të Komitetit Drejtues të Negevit të mbajtur më 9 janar në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Postimi i Demirit

Me ftesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit, në ambientet e MPJ në Jerusalem, së bashku me pjesëtarë të tjerë të korit diplomatik mora pjesë në një takim informues për takimin e fundit të Komitetit Drejtues të Negevit të mbajtur më 9 janar në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm për Lindje të Mesme, Shkëlqesia e Tij Ambasadori Oded Joseph, dhe Këshilltari Ligjor në MPJ të Izraelit, Dr. Tal Becker, prezantuan para të pranishmëve për zhvillimet më të reja nga takimi i Komitetit Drejtues të Negevit.

Me ftesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit, në ambientet e MPJ në Jerusalem, së bashku me…

Posted by Ines Demiri on Tuesday, January 17, 2023

Ambasadorja Peleg: Kryeministri David Ben-Gurion, një vizionar i madh!

Kryeministri i parë i shtetit hebre: "Në Izrael, për të qenë realist, duhet të besosh në mrekulli!"

Izrael

Presidenti Herzog: Izraeli i është mirënjohës popullit shqiptar!

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, videomesazh Kuvendit ku shpreh mbështetjen ndaj Shqipërisë

Shqipëri

Kryerabini Yoel Kaplan: Lutem çdo ditë për Shqipërinë!

Gazeta “Izraeli Sot” zhvilloi një intervistë me kryerabinin Yoel Kaplan, në lidhje projektet e "Chabad Albania" në Shqipëri.

Kosove

Mevi Rafuna: “Love in time of Holocaust”, një histori dashurie mes shqiptarëve dhe hebrenjve

Një rrëfim dashurie mes një djali shqiptar me emrin Astrit dhe vajzës hebreje Ana, gjatë Luftës II Botërore.

OPED

“Israeli House Albania” i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Për herë të parë një delegacion nga Shteti i Izraelit, i një niveli shumë të lartë erdhi në Shqipëri

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.