Canaj takon Demirin, në fokus rritja e bashkëpunimit të Shqipërisë dhe Kosovës me Izraelin

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael zhvilloi një takim me ambasadoren e Kosovës në Izrael, Ines Demiri


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael zhvilloi një takim me ambasadoren e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, në selinë e ambasadës shqiptare.

Sipas njoftimit të ambasadës në Twitter, takimi ishte i shkëlqyer dhe u shkëmbyen mendime për çështjet më të rëndësishme të ditës/marrëdhëniet dypalëshe/Shkëmbim vizitash/dhe rritje të bashkëpunimit të Shqipërisë dhe Kosovës me Izraelin!

Postimi i Ambasadorit Canaj

Kam pasur si gjithmonë një takim të shkëlqyeshëm me miken time, Ines Demirin, të Ngarkuarën me Punë të Kosovës në Izrael.

Gëzohem që pata mundësinë për të biseduar dhe shkëmbyer mendime për çështjet më të rëndësishme të ditës/marrëdhëniet dypalëshe/Shkëmbim vizitash/dhe rritje të bashkëpunimit me Izraelin!

Edhe ambasadorja Ines Demiri reagoi në rrjetet sociale.

“Është gjithmonë nder dhë kënaqësi e veçantë të takohem me mikun tim të çmuar, Shkëlqesinë e Tij, z. Bardhyl Canaj, Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Shtetin e Izraelit. Shkëmbyem mendime për temat aktuale dhe biseduam për marrëdhëniet vëllazërore ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, si dhe për bashkëpunimin në rritje ndërmjet Kosovës dhe Izraelit. 🇽🇰🇦🇱🇮🇱”

Është gjithmonë nder dhë kënaqësi e veçantë të takohem me mikun tim të çmuar, Shkëlqesinë e Tij, z. Bardhyl Canaj,…

Posted by Ines Demiri on Wednesday, January 18, 2023

Ambasadorja Peleg: Kryeministri David Ben-Gurion, një vizionar i madh!

Kryeministri i parë i shtetit hebre: "Në Izrael, për të qenë realist, duhet të besosh në mrekulli!"

Izrael

Presidenti Herzog: Izraeli i është mirënjohës popullit shqiptar!

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, videomesazh Kuvendit ku shpreh mbështetjen ndaj Shqipërisë

Shqipëri

Kryerabini Yoel Kaplan: Lutem çdo ditë për Shqipërinë!

Gazeta “Izraeli Sot” zhvilloi një intervistë me kryerabinin Yoel Kaplan, në lidhje projektet e "Chabad Albania" në Shqipëri.

Kosove

Mevi Rafuna: “Love in time of Holocaust”, një histori dashurie mes shqiptarëve dhe hebrenjve

Një rrëfim dashurie mes një djali shqiptar me emrin Astrit dhe vajzës hebreje Ana, gjatë Luftës II Botërore.

OPED

“Israeli House Albania” i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Për herë të parë një delegacion nga Shteti i Izraelit, i një niveli shumë të lartë erdhi në Shqipëri

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.