Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, vizitë zyrtare në Izrael

Numri 2 i qeverisë “Rama”, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ndodhet për vizitë zyrtare në Izrael


Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ndodhet për vizitë zyrtare në Izrael.

Lajmi bëhet i ditur nga Dan Oryan, Drejtor i Zyrës për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit.

“Me zëvendëskryeministren e Shqipërisë dhe ministre të Energjisë, Bellinda Balluku dhe ekipin e saj pas mbërritjes sot në Izrael”, shkruan Dan Oryan në rrjetet sociale.

I pranishëm në takimin e kortesizë ishte dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj.

With the deputy PM of Albania and minister of Energy, Bellinda Balluku and her team upon her arrival to Israel today.

Posted by Dan Oryan on Monday, January 23, 2023

Ambasadorja Peleg: Kryeministri David Ben-Gurion, një vizionar i madh!

Kryeministri i parë i shtetit hebre: "Në Izrael, për të qenë realist, duhet të besosh në mrekulli!"

Izrael

Presidenti Herzog: Izraeli i është mirënjohës popullit shqiptar!

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, videomesazh Kuvendit ku shpreh mbështetjen ndaj Shqipërisë

Shqipëri

Kryerabini Yoel Kaplan: Lutem çdo ditë për Shqipërinë!

Gazeta “Izraeli Sot” zhvilloi një intervistë me kryerabinin Yoel Kaplan, në lidhje projektet e "Chabad Albania" në Shqipëri.

Kosove

Mevi Rafuna: “Love in time of Holocaust”, një histori dashurie mes shqiptarëve dhe hebrenjve

Një rrëfim dashurie mes një djali shqiptar me emrin Astrit dhe vajzës hebreje Ana, gjatë Luftës II Botërore.

OPED

“Israeli House Albania” i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Për herë të parë një delegacion nga Shteti i Izraelit, i një niveli shumë të lartë erdhi në Shqipëri

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.