Zgjidhjet inteligjente izraelite për ujin, Balluku takon Katz

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet me Ministrin e Energjisë, Infrastrukturës dhe Ujit


Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, është takuar në Izrael me Ministrin e Energjisë, Infrastrukturës dhe Ujit, Israel Katz.

Sipas postimit të Ballukut, u diskutua për çështje të problematikave të përbashkëta, por edhe zgjidhjeve inteligjente të së ardhmes, gjithashtu veprimet që duhen ndërmarrë për rritjen e bashkëpunimit.

Postimi i Zv.Kryeministres Balluku

Takimi me Ministrin e Energjisë, Infrastrukturës dhe 💧Ujit ishte një moment i rëndësishëm i vizitës zyrtare në📍Jeruzalem. Diskutuam çështje të problematikave të përbashkëta, por edhe zgjidhjeve inteligjente të së ardhmes, gjithashtu veprimet që duhen ndërmarrë për rritjen e 🤝bashkëpunimit. Analizuam me skuadrat tona efektet ekonomike që kriza ka krijuar dhe diskutuam gjithashtu për bashkëpunim të mëtejshëm midis ekipeve përsa i përket çështjeve ekonomike dhe atyre të Cyber Security edhe në këto fusha të infrastrukturës kritike. Gjithashtu takova kompani të rëndësishme, të cilat japin zgjidhje inovative, si për sistemin e ujësjellësave edhe për agro-fotovoltaikët, teknologji të cilat po zhvillohen në të gjithë 🇪🇺Europën dhe në mbarë botën.🇮🇱🤝🇦🇱

Takimi me Ministrin e Energjisë, Infrastrukturës dhe 💧Ujit ishte një moment i rëndësishëm i vizitës zyrtare…

Posted by Belinda Balluku on Thursday, January 26, 2023

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Nimrod Yaron: Besojmë fuqishëm në potencialin e bashkëpunimit të biznesit midis Izraelit dhe Shqipërisë

Nimrod Yaron & Co ishte sponsor i "TIRANA - TEL AVIV TECH WEEK", zhvilluar për herë të parë në Shqipëri

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Kosove

Bashkëpunim i Izraelit me sektorin e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqesise i Kosovës, Faton Peci, takim në Izrael me homologun Avi Dichter

OPED

Dita e Kujtesës dhe gabimet e kujtesës

Dalëngadalë, kjo histori është kthyer në një “mit”, që ka depërtuar në kujtesën kolektive të popullit shqiptar, në të gjitha…

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit