Dita e Zisë Kombëtare për viktimat e tërmetit, ambasada e Shqipërisë në Izrael ul flamurin në gjysmështizë

Qeveria Shqiptare e ka shpallur 13 shkurtin, ditë zie, në kujtim të atyre që humbën jetën në tragjedinë e tërmetit në kufirin Turqi-Siri.


Ambasada e Shqipërisë në Izrael ka ulur flamurin kombëtar në gjysmështizë, me rastin e Ditës së Zisë Kombëtare të shpallur nga Qeveria Shqiptare ë kujtim të atyre që humbën jetën në tragjedinë katastrofike të tërmetit në kufirin Turqi-Siri.

Postimi i Ambasadës shqiptare në Izrael

Në shenjë solidariteti me Turqinë, qeveria shqiptare ka vendosur të shpallë 13 shkurtin ditë zie kombëtare në kujtim të atyre që humbën jetën në tragjedinë katastrofike të tërmetit në kufirin Turqi-Siri.

Foto: Ambasada e Shqipërisë në Izrael flamuri në gjysmështizë!

As a sign of solidarity with #Türkiye, the Albanian gov has decided to declare national mourning day Feb 13th in the…

Posted by Ambasada Izrael on Sunday, February 12, 2023

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023