David Cohen, një ambasador izraelit tifozi special i Shqipërisë

Me një shall të Kombëtares shqiptare, Cohen, është së bashku me presidentin e Federatës Izraelite të Futbollit, Shino Zuaretz.

Bushati në Izrael, diskuton sigurinë me Netanyahun

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi një takim me kryeministrin, njëherësh.

Kryebashkiaku i Tiranës takon turistë izraelitë në Sheshin Skënderbej

Erion Veliaj u shpjegoi miqve nga Izraeli se mund të përdornin internetin falas në sheshin qendror të kryeqytetit

Ekspozita “Përtej detyrës” në Tiranë, shpëtimi i hebrenjve nga diplomatët

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, në bashkëpunim me ambasadën e Izraelit në Tiranë hapin ekspozitën në kuadër të Ditës së Holokaustit

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael, një kafe me ambasadorin Canaj

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael i ruan lidhjet e forta me Shqipërinë

Ja si e presin kryeministrin e Izraelit në Indi (Fotogaleri)

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, nisi vizitën gjashtëditore në Indi, me rastin e 25 vjetorit.

Kryeministri Netanyahu, i adhuruar nga fëmijët – fotoalbum

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është një njeri mjaft i dashur nga fëmijët dhe nxenësit.

Mazel tov – Shumë urime për Bibin!

Stafi i Kryeminstrisë i bëri një surprizë të bukur Kryeministrit Benjamin Netanyahu, me rastin e.

10 vendet më të bukura për të vizituar në Izrael (Video)

Një video interesante që të fton të vizitosh Izraelin dhe ta njohësh e tij në.

Ambasadori Rodkin: Shqiptarët të mësojnë të vërtetën për krimet

Populli shqiptar meriton të dijë të vërtetën për atë që ka ndodhur gjatë diktaturës komuniste.